Obca w świecie singli

Gdy pierwszy raz przeczytałam opis tej książki to byłam nią naprawdę zaintrygowana. Później zaginęła gdzieś w odmętach mojej półki z książkami i o niej kompletnie zapomniałam, no ale do rzeczy. Po dłuższym czasie wcale ta książka nie zachęcała mnie do sięgnięcia po nią. Jednak w końcu by wypadało. Szczerze już na początku mogę stwierdzić, że może nie była to rewelacyjna powieść, ale i tak bardzo miło spędziłam z nią czas.

Ogólnie tak, w powieści mamy perspektywy dwóch par. Karolina by się mogło wydawać spełniła swoje marzenia, kochający mąż, cudowna córka i brak problemów finansowych. Czego chcieć więcej? No właśnie i tu się pojawia problem. Kobieta przypadkowo odkrywa, że mąż ją zdradza. Ta wiedza ją załamuje, dodatkowo okazuje się, że mają naprawdę poważne problemy finansowe, ponieważ biznes nie przynosi zysków, a długi są ogromne. Wszystko się wali.

Zaś Kuba wiedzie dobre życie. Jest jednym z najlepszych kucharzy i pracuje w najpopularniejszej restauracji, której właścicielem jest ojciec jego dziewczyny. Wszystko układa się poprawnie, jednak mężczyzna nie czuje się dobrze z tym, że spędza tak dużo czasu w pracy i zaniedbuje swoją rodzinę. Dochodzi do tego, że jego partnerka zabiera ich dziecko i wyprowadza się nie wiadomo gdzie, a Kuba przez to traci również pracę.

Bohaterów spotykają przykre chwile i muszę na nowo poukładać swoje życia, co nie jest takie proste. Ich losy splatają się i razem postanawiają wziąć byka za rogi. Kuba pozna nowy smak pracy, gdzie szef nie wymaga niczego ponad miarę i ma na względzie dobro pracowników, a Karolina zobaczy jak prowadzić biznes i jak z niewielu rzeczy można stworzyć coś przepysznego.

Książkę czyta się bardzo przyjemnie. Styl jest lekki i przyjemny. Może nie wszystkie tematy są proste i radosne, a czasami łza może się w oku zakręcić, ale ogólnie to nie jest zła powieść. Najbardziej raziła mnie w niej jej przewidywalność. Serio wiadomo było, że postacie zachowają się w konkretny sposób, ale to się musiało stać dopiero 30 stron później i to czasami naprawdę irytowało.

Podsumowując, gdyby nie ta przewidywalność i wydarzenia prowadzące tylko do jednego zakończenia nie były aż tak rażące, to powieść mogłabym uznać za jedną z lepszych. Dlatego jeżeli lubicie powieści o ciężkich rozstaniach, walkach o dzieci i problemy z wykorzystywaniem ludzi, to ta książka z pewnością się wam spodoba!

Informacje dodatkowe o Obca w świecie singli :

Wydawnictwo: Edipresse Książki
Data wydania: 2018-05-23
Tłumaczenie: brak
Dodał/a opinię: Paulina Balcerzak

Zobacz opinie o książce Obca w świecie singli

Kup książkę Obca w świecie singli

Jabłoniowy Sad. Spełnione marzenia
Krystyna Mirek0
Okładka ksiązki - Jabłoniowy Sad. Spełnione marzenia

Wszyscy wokół spełniają marzenia. Ale co zrobić, jeśli to się nie udaje? Los jest często niesprawiedliwy. Przekonały się o tym Gabrysia i Julia, które...

Cena szczęścia
Krystyna Mirek0
Okładka ksiązki - Cena szczęścia

Mroczne tajemnice kryjące się za grubymi murami zamku zaczynają wychodzić na jaw. Kto jest sprawcą, a kto ofiarą? Kto przyjacielem, a kto wrogiem? Czy...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;