Ona

Adrian Bednarek to autor, którego obserwuje w social mediach już od dłuższego czasu. Ma bardzo dobre opinie wśród czytelników, dlatego ciągle obiecywałam sobie, że przeczytam jakąś jego książkę. Seria z diabłem mnie ciągnie ku sobie, ale poczekam, aż Adrian wyda wszystkie poprawione tomy. Mój wybór padł zatem na ,,Ona".

Czego spodziewałam się po tej książce? Hmmm sama nie wiem, ale chyba nie do końca to co znalazłam. Nie czytałam wcześniej żadnych opinii o książce, wiedziałam tylko że ludziom się podoba. Nie miałam pojęcia, że to erotyk. I w taki sposób pierwszy raz w życiu przeczytałam powieść erotyczną, którą napisał mężczyzna. Czy było czuć, że autorem jest facet? Tak. Cała historia opisana jest z punktu widzenia mężczyzny, a to znaczy że było mniej barwnie. Kobieta opisująca wątki erotyczne pisze jednak bardziej, że tak powiem kolorowo, bardziej obrazowo. A mężczyzna krótko, zwięźle i na temat.

Bohaterem tejże powieści jest Piotr Lange. Młody człowiek, któremu życie dało w kość. Piotr opowiada historię swojej największej miłości, miłości jego życia, którą była Alicja. Dziewczyna mieszkała obok Piotra, ich sypialnie były prawie na wprost siebie. Młody, zauroczony dziewczęcymi wdziękami chłopak, miał doskonałe widoki na ukochaną. Obserwował ją, chodził za nią, dawał jej znaki, że jest i chciałby ją poznać. Jednak Alicja zachowywała się jakby go nie zauważała. To jednak nie zrażało Piotra w swoich działaniach i uczuciach. Niestety nadszedł dzień, kiedy ich drogi się rozeszły.

W tym czasie Piotr zmienił się fizycznie, schudł, co sprawiło, że wyglądał atrakcyjnie, ale w jego głowie wciąż mieszkała Alicja. Kiedy dziewczyna wróciła do rodzinnego miasta, Piotr postanowił się do niej zbliżyć i to za wszelką cenę. Żeby tego dokonać wykorzystał do tego celu Dafne, przyjaciółkę Alicji. Okazało się że Alicja ma kogoś. W tym momencie Piotr postanowił zrobić wszystko, by Alicja była tylko jego.

Do czego zdolny jest zakochany i zdeterminowany młody mężczyzna? Czy Alicja zauważy w końcu swojego tajemniczego adoratora?

Sposób w jaki napisana jest ta książka przypomina mi pamiętnik. Cała fabuła napisana jest w czasie teraźniejszym i opowiada ją Piotr. To jego myśli, psychikę i pragnienia poznaje czytelnik. Całość napisana jest ciekawie, książka wciąga czytelnika bardzo szybko. Czy zakończenie mnie zaskoczyło? Nie zrobiło na mnie piorunującego wrażenia, ale nie spodziewałam się takiego. Myślałam raczej, że Alicja postąpi inaczej, przez co zakończenie byłoby bardziej dramatyczne. A tak w zasadzie potwierdziło tylko jedno, że Piotr Lange ma spaczoną psychikę i niestety, ale powinien się leczyć.

Po tym pierwszym spotkaniu z autorem myślę, że z chęcią sięgnę po jego inne powieści, chociażby po to by poznać go w innym gatunku literackim. A tą oczywiście polecam.

Informacje dodatkowe o Ona :

Wydawnictwo: Amare
Data wydania: 2022-05-18
Dodał/a opinię: Magdalena Górska

Zobacz opinie o książce Ona

Kup książkę Ona

Trochę mi żal Dafne, ale wojna wymaga ofiar. Pokonałem strach, pobiłem twardszego od siebie, przetrwałem. Jestem ciebie godzien, Alicjo. Już wkrótce będziemy razem i nic nas nie rozdzieli.

Zapomniany
Adrian Bednarek0
Okładka ksiązki - Zapomniany

Rok 2005. Patryk i Jędrek to dwóch osiemnastoletnich kumpli, którzy w wolne dni podróżują po Polsce i podają się za poszukiwaczy talentów z branży rozrywkowej...

Skazany na zło
Adrian Bednarek0
Okładka ksiązki - Skazany na zło

Jedno wydarzenie. Jedna decyzja. Jeden błąd. I twoje życie już nigdy nie będzie takie samo. Dom na kredyt, skromna firma i kochająca żona – oto...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;