Ostatni dowód

Tom 3 cyklu Colter Shaw

Colter Shaw, najlepszy w swoim fachu łowca nagród, tym razem działa w San Francisco. Jego celem jest dokończenie sprawy korporacji BlackBridge, którą jego ojciec, Ashton, podejrzewał o nielegalne interesy na szeroką skalę. Aby zatrzymać falę przestępstw, do których uciekają się członkowie organizacji, Colter musi stanąć oko w oko z niezwykle niebezpiecznymi ludźmi. To nie jest zwykła walka o nagrodę. Tu na szali leży życie i bezpieczeństwo wielu osób.

Niespodziewanie na drodze Coltera pojawia się postać z przeszłości. Przyzwyczajony do prowadzenia akcji w pojedynkę, nasz bohater musi oswoić się z myślą, że tym razem bez pomocy się nie obejdzie.

Jeffery Deaver zabiera nas w pełen emocji wyścig. Niestety jest to wyścig z czasem, a kosztem przegranej jest życie całej rodziny. Shaw musi najpierw poznać tożsamość osób, na których zabicie wydano zlecenie. Żeby ocalić rodzinę, musi działać szybko i zdecydowanie. Do śmierci niewinnych osób pozostało zaledwie kilkadziesiąt godzin.
Jednocześnie musi on odnaleźć dokument, na którym zależy także zabójcom jego ojca. Bezwzględni mordercy nie cofną się przed niczym, by chronić swoje szemrane interesy. Czy Colter zdoła rozszyfrować tajemnicze wskazówki pozostawione przez ojca i tym samym zatrzymać falę niepotrzebnych śmierci?

Doskonale poprowadzona akcja, przez cały czas  trzymająca w napięciu. Deaver jak zwykle potrafił mnie zaskoczyć. Zafundował czytelnikowi to, co uwielbiam w jego twórczości. Kiedy kilkadziesiąt stron przed końcem książki jestem pewna, że już wszystko stało się jasne, nagle bum! i znowu wszystko staje na głowie.
Smaku książce dodaje również nienachalnie wprowadzony wątek prywatnego życia bohatera. Daje to szerszy wgląd w jego osobę, pozwala lepiej zrozumieć podejmowane przez niego działania. Mimo, iż jest to trzeci tom serii, można go z powodzeniem czytać jako niezależną książkę. Autor, wprowadzając postacie z przeszłości, wyjaśnia bowiem, jaką rolę odgrywają one dla bieżących wydarzeń.

Miłośnicy kryminałów odnajdą tu spory kawałek naprawdę wartościowej powieści. Przy "Ostatnim dowodzie" nie sposób się nudzić. Wszystko dzieje się szybko i równie szybko ulega zmianom. Zdecydowanie muszę nadrobić lekturę pierwszego tomu serii!

Informacje dodatkowe o Ostatni dowód:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2022-06-02
Tytuł oryginału: The Final Twist
Tłumaczenie: Łukasz Praski
Dodał/a opinię: Ladybird_czyta

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna

Zobacz opinie o książce Ostatni dowód

Kup książkę Ostatni dowód

Ogród bestii
Jeffery Deaver0
Okładka ksiązki - Ogród bestii

Ameryka połowy lat trzydziestych ubiegłego wieku. Paul Schumann, nowojorczyk niemieckiego pochodzenia, jest wykonawcą mafijnych wyroków. Podczas...

Carte Blanche
Jeffery Deaver0
Okładka ksiązki - Carte Blanche

Agent 007 z powieści Deavera Carte Blanche to Bond na miarę XXI wieku – weteran walk w Afganistanie, świetny strzelec, miłośnik pięknych kobiet i...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;