Ostatni dowód

Tom 3 cyklu Colter Shaw

Czy czytając książkę mieliście kiedyś wrażenie jakby wróg stał tuż za Waszymi plecami, a na plecach czuliście jego oddech?
Doświadczyłam takiego przeczucia przedzierając się przez wszystkie strony najnowszej książki Jeffery'ego Deavera #ostatnidowód, wieńczącej serię o Colterze Shaw.
Tu nie ma czasu na wytchnienie, czas pędzi i z każdą minutą ogarnia czytelnika strach i przerażenie, czy bohater zdąży uratować pewną rodzinę?
Ale od czego się zaczęło? Calter Shaw postanawia dokończyć sprawę, którą wiele lat temu rozpoczął jego ojciec. Musi odnaleźć torbę kurierską z bardzo ważnymi dokumentami, ponieważ owe mogą doprowadzić do „unicestwienia” pewnej korporacji, na koncie której jest już przypisanych wiele tajemniczych zgonów.

Otwierając pierwszą stronę czytelnik natychmiastowo wpada w wir zdarzeń, które pędzą jak szalone. To historia składająca się z mnóstwa zagadek, niewiadomych, gdzie liczy się szybkość działania. Wszystko zmienia się w zastraszającym tempie. Na szczęście łowca nagród nie działa w pojedynkę, jego współtowarzyszem w sprawie staje się osoba, której nie widział wiele lat. Z pewnością trzeba mieć stalowe nerwy, aby uporać się z takim przeciwnikiem, jaki stanął na drodze Coltera i nie tylko jego. Tutaj każdy ruch ma znaczenie, a najdrobniejsze potknięcie może spowodować opłakane, wręcz dramatyczne skutki.

Czytając tę historię można się poczuć jak na największym rollercoasterze, ogromna dawka emocji gwarantowana. Znając poprzedni tom muszę bezwątpienia stwierdzić, że ten podobał mi się znacznie bardziej, choć w książce #dojutra również nie brakowało akcji to tutaj jej zawrotność sięgnęła zenitu.

Chwilami miałam wrażenie, jakbym zatopiła się w jedną z przygód z Jamesem Bondem w roli głównej 😏 Szybka akcja, pogoń za złem, nowinki techniczne, Shaw nie pił tylko klasycznego drinka agenta 007 - martini „wstrząśnięte, nie zmieszane” 😃

Informacje dodatkowe o Ostatni dowód:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2022-06-02
Tytuł oryginału: The Final Twist
Tłumaczenie: Łukasz Praski
Dodał/a opinię: etiudyliterackie

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna

Zobacz opinie o książce Ostatni dowód

Kup książkę Ostatni dowód

Do jutra
Jeffery Deaver0
Okładka ksiązki - Do jutra

Druga część pełnej tajemnic i zwrotów akcji serii o Colterze Shawie.Podczas pogoni za dwoma młodymi mężczyznami oskarżonymi o straszliwe przestępstwa,...

Łzy diabła
Jeffery Deaver0
Okładka ksiązki - Łzy diabła

Ostatni dzień roku, Waszyngton. W wyniku ataku terrorystycznego na stacji metra ginie kilkadziesiąt osób. A list dostarczony władzom miasta sugeruje...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;