Oszukany czas

Tom 1 cyklu Oszukany czas

"Oszukany czas", to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i od razu tak bardzo udane! Lekka, przyjemna książka, która jednak porusza wiele istotnych i zdecydowanie trudnych tematów. Niemniej jednak umiejętne wplecenie ich w losy bohaterów powodują, że uświadamiają nam jak wielkie znaczenie mogą one mieć w naszym życiu codziennym.
Marta, to młoda kobieta. Na pozór szczęśliwa u boku o wiele starszego od siebie mężczyzny, Roberta. Prowadzi blog kulinarny, warsztaty i zajęcia na których stara się swoją pasję i umiejętności przekazać innym. W młodości przeżyła ogromne miłosne rozczarowanie, które złamało jej serce i zostawiło na nim wielkie blizny. Marta mimo sporej różnicy wieku związała się z Robertem po tym, gdy odnalazł ją po operacji przeszczepu szpiku, którym uratowała jego życie. Od roku są w związku, dobrze się rozumieją i dobrze im się układa. Wszystko do dnia, gdy Robert zabiera Martę na biznesową kolację, na której jest również jej stara miłość Kamil, który okazuje się jego nowym współpracownikiem.
Po takim spotkaniu w życiu całej trójki zachodzą nieodwracalne zmiany i już nigdy nic nie będzie takie jak było kiedyś.
Marta naprawdę dała mi się polubić już od pierwszych stron, podobnie jak ona wiele rozmyślam o przeszłości i ciężko jest ni zapomnieć o niektórych minionych sprawach, dlatego tak bardzo ją polubiłam i doskonale rozumiałam jej decyzję.
Autorka prowadzi narrację jednoosobową, historie poznajemy z perspektywy Marty, która dokładnie przedstawia swoje emocje i odczucia.
Nie jest to skomplikowana historia, wielu może rzec, że przewidywalna historia, niemniej jednak sympatyczni bohaterowie sprawiają, że naprawdę nie da się ich nie polubić. Zakończenie nieco mnie zaskoczyło i jestem pewna, że z wielką ciekawością sięgnę po kolejny tom serii i poznam dalsze losy bohaterów.
Zdecydowanie jest to książka, która do gustu przypadnie głównie kobietom, bo to właśnie one najchętniej sięgają po książki w tych klimatach. Ja byłam nią zachwycona i z czystym sumieniem polecam twórczość autorki!

Informacje dodatkowe o Oszukany czas:

Wydawnictwo: JakBook
Data wydania: 2021-08-10
Dodał/a opinię: Małgorzata Styczeń

Tagi: Romans współczesny

Zobacz opinie o książce Oszukany czas

Kup książkę Oszukany czas

Słaby punkt
Kinga Tatkowska0
Okładka ksiązki - Słaby punkt

Marti i Wilku po wydarzeniach związanych z aresztowaniem Roberta Urbaniaka próbują ułożyć sobie życie na nowo. Oczekują pierwszego dziecka, urządzają mieszkanie...

Jak się pisze miłość
Kinga Tatkowska0
Okładka ksiązki - Jak się pisze miłość

Laura Morawska jest uważana za specjalistkę od porywów serca - jej miłosne powieści w mig stają się bestsellerami i zdobywają rzesze fanów. Gdy jej debiutancka...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;