Oszukany czas

Tom 1 cyklu Oszukany czas

"Oszukany czas" Kingi Tatkowskiej to powieść obyczajowa połączona z romansem, ale co mnie zaskoczyło, także nutą kryminału. Myślałam, że historia Marty i Wilka mnie nie zaskoczy, a jednak.
Czy uczucie może przetrwać kilka lat bez kontaktu z ukochaną osobą? Ciężko odpowiedzieć na to pytanie. Dowodem na to, że jest taka możliwość, jest historia Marty i Kamila, który to znika z życia dziewczyny, gdy wyjeżdża na misję do Afganistanu. Kontakt się urywa, dziewczyna przeżywa katusze, jednak z biegiem czasu musi zadbać o siebie. Poznaje starszego od siebie Roberta i postanawia związać z nim swoją przyszłość. Wszystko płynie w dobrym kierunku, choć dziewczyna nadal się waha. Sytuację pogarsza fakt, że wraca jej pierwsza miłość, która chce zbliżyć się do dziewczyny, ale czy wybaczy mu złamanie serca?
Mocno wciągnęłam się w tą niepozorną historię i fakt, że przeczytałam ją w jeden wieczór, mówi sam za siebie. Historia wydaje się być podobna jak miliony w tymże gatunku, jednak autorka totalnie zaskoczyła mnie wątkiem kryminalnym. Ciekawie uknuta intryga, która prowadzi do świata gangsterów, ale zaznaczam, że nie jest to typowa powieść mafijna. Przynajmniej w moim odczuciu. Pierwszy tom skupiony jest na powrocie utraconej miłości i chęci odzyskania jej. Uratowaniu ukochanej i odkupieniu swoich win. Walki o przebaczenie i zapewnieniu o swoich uczuciach.
Polubiłam Martę, Kamila i Staszka, trzech muszkieterów z dzieciństwa. Ich historia skłania do przypomnienia sobie własnych przeżyć kiedy to było się dzieckiem i jakimi przyjaźniami się wtedy otaczało. Relacja Marty i Kamila pokazuje, jak silne uczucia mogą przetrwać szmat czasu i sprawić, że niełatwo będzie się z tym pogodzić.
Ciepła lektura, choć z prawdziwymi problemami bohaterów, która umili wieczór z kubkiem herbaty w ręku. Skłoni do refleksji, sprawi, że cofniemy się do młodzieńczych lat, przyprawi o przeróżne emocje i utwierdzi w przekonaniu, że warto walczyć o prawdziwą miłość.
"Oszukany czas" to powieść napisana prostym językiem, przyjemnym dla czytelnika. Autorka sprawnie manewruje uczuciami, które buzują w głównych bohaterach i sprawia, że zostajemy wciągnięci w intrygę, którą nam serwuje. Z ciekawością czekam na drugi tom.

Informacje dodatkowe o Oszukany czas:

Wydawnictwo: JakBook
Data wydania: 2021-08-10
Dodał/a opinię: gdziejatamksiazk

Tagi: Romans współczesny

Zobacz opinie o książce Oszukany czas

Kup książkę Oszukany czas

Słaby punkt
Kinga Tatkowska0
Okładka ksiązki - Słaby punkt

Marti i Wilku po wydarzeniach związanych z aresztowaniem Roberta Urbaniaka próbują ułożyć sobie życie na nowo. Oczekują pierwszego dziecka, urządzają mieszkanie...

Pod ścisłą ochroną
Kinga Tatkowska0
Okładka ksiązki - Pod ścisłą ochroną

Nessa, tak naprawdę Dominika Neserowicz, to wschodząca gwiazda muzyki pop. Wydawać by się mogło, że ma wszystko - sławę, pieniądze, oddanych fanów. Na...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;