Pamięć wszystkich słów. Opowieści z meekhańskiego pogranicza

Czwarta część cyklu o Meekhanie to kontynuacja wątku Altsina, opętanego przez Boga Wojny bądź jego przedstawiciela, oraz nowy wątek o Deanie z plemienia Issaram, wojowniczce niemającej sobie równych, władającej mieczami po mistrzowsku. Altsin szuka kapłanki, która pomoże mu pozbyć się niechcianego lokatora, a jednocześnie zachować życie, a Deana wędruje w pielgrzymce, narażając się na zło tego świata, w którym przyszło jej żyć. W swoich wędrówkach oboje natrafiają na ludzi, którzy mogą im pomóc i którym oni sami podają pomocną dłoń, wyrównując dawki dobra i zła, rozrzucone po otchłaniach historii. Powieść nie jest zła, ale bardzo nierówna. Znacznie ciekawszy zdaje się być wątek issarskiej wojowniczki, opisany z większą dynamiką i wyczuciem, podczas gdy Altsin snuje się tu i tam, jakby bez energii, od niechcenia rozpytując o kobietę, która miała swój udział w jego nawiedzeniu. Akcja zdaje się być poszarpana, częste przeskoki utrudniają śledzenie akcji, nadmierna tajemniczość poczynań bogów i ich rąk wcale nie pociągają, a najwyżej irytują czytelnika. Dodatkowym minusem jest czytanie cyklu na raty, gdy od poznania poprzedniego tomu upłynęło sporo czasu i w pamięci zatarły się szczegóły wydarzeń, mających znaczenie w ,,Pamięci...". Pewnym optymizmem napawa epilog, w którym wracamy na północną przełęcz, strzeżoną przez sławny meekhański oddział szóstek, czyli to, co było najciekawsze w poprzednich tomach.

Informacje dodatkowe o Pamięć wszystkich słów. Opowieści z meekhańskiego pogranicza:

Wydawnictwo: powergraph
Data wydania: 2015-05-13
Dodał/a opinię: danutka

Zobacz opinie o książce Pamięć wszystkich słów. Opowieści z meekhańskiego pogranicza

Kup książkę Pamięć wszystkich słów. Opowieści z meekhańskiego pogranicza