Paryski architekt

63 Książka tygodnia, jeśli masz ochotę po nią sięgnąć zapraszam przed Kominek... cztery egzemplarze mam do rozdania :) Zanim ją poznałem moją uwagę przykuła okładka, która w bliżej nieokreślony sposób wytyczyła już w mojej świadomości ścieżkę określonego postępowania. Mówi się, że nie należy oceniać książki po okładce, ale właśnie ta okładka sprawiła, że obok 'Paryskiego architekta' nie potrafiłem przejść obojętnie. Nadal szukam określonego literackiego punktu odniesienia, choć umysł mój z całą pewnością nie kieruje się w stronę 'Dziennika' Anne Frank. Jest to zupełnie inna literatura i choć pomiędzy obiema książkami w żaden sposób nie można postawić znaku równości, to jednak bezmiar emocji płynących z tej książki w niczym nie ustępuje temu, co na kartach swego dziennika zapisała Anne Frank. Okres okupacji w każdym zakątku Europy kładł się cieniem na życiu i egzystencji Żydów. Choć można powiedzieć, że poziom bólu i cierpienia w Paryżu był zgoła odmienny od tego, czego doświadczali Żydzi na terenie okupowanej Polski. Jednak zarówno nad Wisłą jak też nad Sekwaną ich los był przesądzony. (...) Pełny tekst recenzji dostępny w poniższym linku: http://koominek.blogspot.com/2016/03/charles-belfoure-paryski-architekt.html

Informacje dodatkowe o Paryski architekt:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2016-03-16
Dodał/a opinię: Artur G. Kamiński

Zobacz opinie o książce Paryski architekt

Kup książkę Paryski architekt