Pejzaż we mgle

Życie pisze różne scenariusze, a nie powinno być nam prędko osądzać decyzji innych ludzi, bo wbrew pozorom zakończenia niespodziewanie mogą okazać się niezwykle zaskakujące i nawet bardzo szczęśliwe.

Czy zostaliście czymś ostatnio wyjątkowo zaskoczeni?
Jak reagujecie na osądy innych?

Na pewno doświadczyliście już tego, że duchy przeszłości potrafią nieźle zaskoczyć, zdarza się, że pojawia się przez to smutek, cierpienie i ból - tak jak dzieje się to w powieści Katarzyny Redmerskiej.

Wojtek i Klara od dluższego czasu żyją w separacji, do czego przyczyniła się historia sprzed lat. Okazuje się, że miłość może mieć różne oblicza, umacnia, łączy, ale sprawia też dużo bólu i wywołuje rozczarowania. Życie osobno nie zawsze jednak musi prowadzić do rozstania za zawsze. Bieg zdarzeń historii wywołuje mnóstwo refleksji i dodaje nadziei na to, że prawdziwa miłość przetrwa wiele przeciwności losu. Z powodu choroby ojca Wojtka, malarza Alojzego, lekarz wraca z Norwegii do ojczyzny. Okazuje się, że misja jednego z członków rodziny jest górnolotna, ojciec koniecznie chce wesprzeć syna, chce pomóc mu odzyskać szczęście, uratować małżeństwo, bo wie, ile krzywd potrafią wyrządzić rodzinne konflikty. Bez Alojzego bieg spraw mógłby być zupełnie inny. Jednak to od małżonków zależy finał ich historii.

Piękna i subtelna osobowość Klary dodaje niesamowitego uroku historii,a jej artystyczna pasja - magii. Upór Wojtka też ma tutaj ogromne znaczenie. W Kamieńczyku wiele się zdarzy, czego zdradzić Wam nie mogę, ale czytało się mi znakomicie, z rumieńcem na twarzy i łezką w oku. Autorka buduje napięcie, świetnie skonstruowała fabułę, potrafi wciągnąć czytelnika w wir miłosnych wzlotów i upadków. Jest tu wiele dylematów na temat życiowych decyzji i drugich połówek. Kim jest ta właściwa osoba?

Szczerze Wam powiem, że od samego początku liczyłam na dobre zakończenie, więc takie będzie, zależy czego każdy z Was by się spodziewał. Bohaterowie zasługują na takie 😉 Siła miłości potrafi być mocniejsza niż mogłoby się wydawać.

Na pewno nadrobię pozostałe książki autorki 😍

Informacje dodatkowe o Pejzaż we mgle:

Wydawnictwo: Axis Mundi
Data wydania: 2018-09-07
ISBN: 978-83-649-8066-4
Dodał/a opinię: Justyna_M

Zobacz opinie o książce Pejzaż we mgle

Kup książkę Pejzaż we mgle

Zacisze
Katarzyna Redmerska0
Okładka ksiązki - Zacisze

Osadzona we Wrocławiu i malowniczej wsi Idzików na Ziemi Kłodzkiej powieść, opowiada o sile uczuć, które budują, ale również i niszczą. Julia ma kochającego...

Sekret sprzed lat
Katarzyna Redmerska0
Okładka ksiązki - Sekret sprzed lat

Rodzinny sekret, wyznany przez nestora rodu Krzenieckich wywołuje zamieszanie w rodzinie. Starszy Pan u schyłku życia postanawia rozliczyć się z trudną...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;