Pewnej zimy nad morzem

W wielu książkach intryguje mnie okładka, tak było w przypadku "Pewnej zimy nad morzem", gdy tylko patrzymy na ilustracje przed oczami mamy morderstwo i śledztwo a co było na prawdę?
Kazia, Baśka, Helenka i Sabcia to cztery urocze staruszki które lubią korzystać z życia, większość czasu spędzają u Kazi i popijają domowe drinki, czyli mieszanki wszystkich resztek alkoholów. Szukając rozrywki na te ich spotkania postanawiają rozmawiać z duchami i takim sposobem wywołują demona, sprawa komplikuje się jeszcze bardziej kiedy pod drzwiami właścicielki domu Dziubowej dochodzi do morderstwa. Kiedy policja zajmuje się to sprawą w pensjonacie Magiczna Latarnia podczas promocji książki "Demoniczny kochanek" dochodzi do drugiego morderstwa, kiedy dociera na miejsce policja okazuje się że to ta sama osoba która została zamordowana pod drzwiami Dziubowej. Teraz trzeba rozwikłać zagadkę kto zabił i dlaczego jedno ciało jest w dwóch miejscach jednocześnie.
Historia z początku wydaje się kryminałem, krwawe zabójstwo, brak podejrzanych, brak śladów i dużo poszlak ale po chwili zauważamy że bardziej będzie to komedia, właścicielka domu wariatka, sąsiad również wariat który myśli że każdy czyha na jego życie a sąsiadka z góry to staruszka która chce być nastolatką a wszyscy oni w pierwszej chwili oskarżeni są o morderstwo.
Przy tej książce co chwila miałam uśmiech na twarzy, to co tam się zdarzyło czasami wydawało mi się aż niemożliwe ale potem stwierdzałam że to mogło się zdarzyć ale nie wszystko na raz. Jest wielu bohaterów ale ich historie łączą się tak że każdy jakoś z każdym jest powiązany Helenka koleżanka Kazi to mama policjanta który prowadzi śledztwo a Dziubowa była ciotką ofiary, potem okazuje się również że pokojówka z pensjonatu miała romans z mężem autorki książki którą u nich promuje.
Styl pisania autorki bardzo mi się spodobał i trafił w moje gusta, to bardzo ciekawa książka której finału bardzo trudno się domyślić, ja do samego końca nie wiedziałam kto był mordercą a zdarza mi się to bardzo rzadko, aż jestem ciekawa dalszej jej twórczości. Zachęcam do sięgnięcia po lekturę z Wydawnictwo Lucky na pewno nie będziecie się przy niej nudzić.

Informacje dodatkowe o Pewnej zimy nad morzem:

Wydawnictwo: Lucky
Data wydania: 2019-04-12
ISBN: 978-83-65351-92-0
Dodał/a opinię: Karolina Radlak

Tagi: morze boże narodzenie cozy crime

Zobacz opinie o książce Pewnej zimy nad morzem

Kup książkę Pewnej zimy nad morzem

Kocha, lubi, morduje
Iwona Banach0
Okładka ksiązki - Kocha, lubi, morduje

Iwona Banach Kocha, lubi, morduje W miasteczku Strzygom wszyscy wierzą w strzygi, bo postarał się o to pewien przedsiębiorczy kapłan. Strzygi są mu potrzebne...

Do zakopania jeden trup
Iwona Banach0
Okładka ksiązki - Do zakopania jeden trup

Kontynuacja bestsellerowej Serii z trupem Emilia Gałązka otrzymuje dokumenty uprawniające ją do spadku po zamordowanej Amerykance. Cierpiąca na depresję...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska