Pisane szkarłatem

Tom 1 cyklu InnI

Powieść „Pisane szkarłatem” Anne Bishop przywędrowała ze mną do domu z biblioteki. Tak chyba trochę przez przypadek. A sam opis wydawał się być ciekawy.

„Pisane szkarłatem” to pierwszy tom cyklu „Inni”. Główną bohaterką jest tu Megan Corbyn, Cassandra sangue – wieszczka krwi. Uciekając przed swoimi prześladowcami trafia do miasteczka Lakeside. Tylko, że to nie jest zwykłe miasteczko, bowiem mieszkają tu Inni. Kim są Inni? To wampiry, wilkołaki, zmiennokształtni wszelkiej maści, nawet żywioły. A także ktoś, kogo boją się nawet wampiry. Meg podejmuje tu pracę jako łącznik Innych z ludźmi. A dzięki swojej niewinności dokonuje niemożliwego – powoli zaprzyjaźnia się ze wszystkimi. No prawie wszystkimi... Ale prześladowcy Meg nie dają o sobie zapomnieć. Dziewczyna jest zbyt cenna by pozwolić jej odejść. Ale Inni nie oddadzą jej tak łatwo...

Dawno nie czytałam takiej książki. Autentycznie nie mogłam się od niej oderwać. Ogólnie uwielbiam wszelkie historie o wampirach, wilkołakach i innych tego typu stworzeniach. Ta książka była jak miód na moją duszę. Dobrze napisana, wciągająca.

Anne Bishop stworzyła niesamowity świat, w którym ludzie są mniejszością. Cała historia opowiedziana na początku przypomina mi historię Indian. Tyle, że w świecie Bishop to tubylcy wygrali wojnę z osadnikami, którzy musieli dostosować się do panujących zasad. A najważniejsza zasada była bardzo prosta, przynajmniej dla Innych. Ludzie to mięso i jak robią coś nie pomyśli terra indigena to byli zjadani. I tą zasadę na Dziedzińcu w Lakesiede zburzyła Meg.

Pokochałam tą dziewczynę. Cassandra sangue – wieszczka, która aby widzieć przepowiednię musi się ciąć. Jest takich niewiele, ich skóra jest bardzo cenna więc dlatego są trzymane w izolacji. Ich wizje kosztują miliony. Meg nie wie nic o życiu. Zarówno o życiu ludzi jak i Innych. I o Przekorny Losie to sprawia, że mieszkańcy Dziedzińca uznają ją za ciekawą i zabawną. A z czasem jej niewinność pozyskuje nawet serce patriarchy wampirów. O ile te oczywiście mają serce. Z czasem całkowicie zaburzy spokój i zdrowy rozsądek Innych.

I kolejni bardzo wyraźni bohaterowie to Simon Wilcza Straż oraz jego podopieczny Sam. Obaj to Wilki. Jednak Sam jest szczeniakiem, który jakiś czas temu przeżył traumę, gdy na jego oczach zabito mu matkę. Od tamtej pory boi się wszystkiego i nie przybiera ludzkiej postaci. Jak się okazuje to Meg znajduję klucz do jego lęków.

A Simon Wilcza Straż? Jest przywódcą na Dziedzińcu, który ledwo toleruje ludzi. Dla niego to zwykła zwierzyna. Jednak osoba Meg jest dla niego zagadką a z czasem zaczyna mu na niej zależeć.

Kogo jeszcze mamy ważniejszego... Oczywiście Vlad i dziadek Erebus. Przedstawiciele wampirów. Dość mocno zamanifestowali swoja władzę jeśli chodzi o pozostanie Meg wśród Innych. Nie da się nie lubić staruszka, mimo że jest krwiopijcą.

I jest tajemnicza Tess, przed którą wszyscy czują lęk. Nie wiadomo skąd się wzięła ani co sobą reprezentuje. Zakończenie zdradza część jej tajemnicy.

Powieść jest niesamowita. Świat przedstawiony jest bardzo oryginalny. Nie powiela innych historii. Tak jak pisałam wcześniej powtórzę jeszcze raz – sama przyjemność czytania. Polecam. A sama łapię się za kolejny tom.

Informacje dodatkowe o Pisane szkarłatem:

Wydawnictwo: Initium
Data wydania: 2013-09-25
ISBN: 978-83-62577-36-1
Tytuł oryginału: Written in Red
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Monika Wyrwas-Wiśniewska
Dodał/a opinię: Edyta Jasionowska

Zobacz opinie o książce Pisane szkarłatem

Kup książkę Pisane szkarłatem

Marked in Flesh
Anne Bishop 0
Okładka ksiązki - Marked in Flesh

For centuries, the Others and humans have lived side by side in uneasy peace. But when humankind oversteps its bounds, the Others will have to decide how...

Most marzeń
Anne Bishop 0
Okładka ksiązki - Most marzeń

Efemera to dziwna i magiczna kraina. Składa się z krajobrazów połączonych jedynie mostami, które często przenoszą ludzi w miejsca, gdzie naprawdę przynależą...