Pisarka

Świat artystów czy to aktorów, ludzi sztuki czy pisarzy nas ciekawi. Widząc tylko to co na zewnątrz: wywiady, promocje na targach książki, spotkania autorskie często nie zdajemy sobie sprawy jak naprawdę wygląda życie pisarza.

„Pisarka” Magdaleny Stachuli to opowieść prowadzona jest przez kilka osób: główną bohaterkę Laurę, znanej i odnoszącej sukcesy pisarki, jej męża Sebastiana, agenta Artura i Joanny, młodej kobiety, sprzedawczyni w sklepie meblowym, której marzeniem jest wydanie powieści. Naprzemienna narracja to był bardzo sprytny zabieg, pozwalał uchwycić kontekst całej historii i jednocześnie nadawała dynamizmu fabule. Każda z tych osób wydawałoby się, że prowadzi ustabilizowane życie. Każdy z nich jednak ma lęki i demony, z którymi brak odwagi im się zmierzyć. Kiedy Laura zostaje porwana jej świat wywraca się do góry nogami. Jej mąż obawia się, że jego sekret wyjdzie na jaw. Jej agent również pragnie zachować swoje nieczyste zagrania w tajemnicy. Joanna jako jedyna wydaje się mieć powód. Jednak czy na pewno? A sama Laura, pisarka, jak poradzi sobie z doświadczoną traumą? I w jaki sposób wpłynie ona na jej przyszłe życie prywatne i zawodowe? Przekonajcie się sami. Zapewniam Was, że Magda Stachula zabierze Was w niesamowicie inspirującą i ciekawą podróż.

„Pisarka” ukazuje czym staje się przepełniona nienawiścią zazdrość, która zamienia się w zawiść. Chcąc spełnić, nasze marzenia naprawdę nie cofniemy się przed niczym? Jak daleko możemy się posunąć? Bardzo ciekawy sposób pokazania przez Magdę Stachulę znanego w psychologii „efektu Kameleona”. Nie widzę oczywiście nic złego w inspirowaniu się osobami, które są naszymi autorytetami ale patologiczne naśladownictwo i życie czyimś życiem to już zaburzenie. Brawa dla Autorki za poruszenie tego zagadnienia.

Thriller „Pisarka” zaspokoiła moją ciekawość o życiu i procesie twórczym pisarki i wszystkich aspektach związanych z wydaniem książki. Wszystko ma dwie strony medalu i stanie w światłach reflektorów to również pot, łzy i wyczerpanie. Niezwykły sposób przeplatania się wzajemnie wątków i napięcie utrzymywane przez całą powieść całkowicie mnie usatysfakcjonował.

Serdecznie Wam polecam thriller „Pisarka” Magdy Stachuli. Przeczytałam w booktour’ze zorganizowanym przez @kryminalnatalerzu.

Informacje dodatkowe o Pisarka:

Kup książkę Pisarka

Stalker
Magda Stachula0
Okładka ksiązki - Stalker

W Jeziorze Białym znaleziono rozczłonkowane zwłoki kobiety. Kto za tym stoi i kim jest ofiara? Na te pytania stara się odpowiedzieć dwójka policjantów...

Ekipa na tropie. Niezapomniane urodziny
Magda Stachula0
Okładka ksiązki - Ekipa na tropie. Niezapomniane urodziny

Ekipa na tropie kolejny raz musi zmierzyć się z... Filip, młodszy brat Kuby zaplanował niezwykłą niespodziankę dla Kuby, postanowił zorganizować niezapomnianą...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;