Pobawimy się?

Tola. 👧 Lubi spokój, ciszę i samotność. Uwielbia wycinać z papieru. Kocha decydować. ☺️ Nie lubi, jak ktoś psuje jej plany, coś idzie nie po jej myśli. Nie lubi też lodów, przynajmniej tych, które przynosi Benia. 🍧

Benia to wulkan energii. 👱‍♀️ Uwielbia się bawić, a im dziwniejsza zabawa - tym lepsza. 👌 Kocha towarzystwo. A najbardziej na świecie chce mieć przyjaciółkę. 🤗

Co dzieje się, kiedy te dwie, tak przeciwne osobowości się spotkają? 🫢 Emocje biorą górę. Introwertyczka Tola nie chce wpuścić Beni do swojego świata. 🌎Benia, jako typowa ekstrawertyczka i dusza towarzystwa szuka sposobu, by nakłonić Tolę do wspólnej zabawy. 🙌 Czy to się uda? 🤔Przeczytajcie książkę "Pobawimy się" Piji Lindenbaum.

Nie znajdziecie w niej morału. 🫢 Nie ma też jednoznacznego określenia, kto jest dobry, a kto zły, które zachowania są prawidłowe. Nie ma puenty, której nauczeni polską literaturą dziecięcą, szukamy na końcu opowieści. Jest samo życie. 👍 Odarte z dziecinnego lukru i słodkości. Proste, swojskie, normalne. 👌

Do takiej historii, jak ulał pasują ilustracje autorki. Są... trochę brzydkie, trochę karykaturalne, trochę jak z kreskówki. Inne niż wszystkie i niebanalne. Zresztą, jak cała książka. 😉

Zainteresowani? 📖

Informacje dodatkowe o Pobawimy się?:

Wydawnictwo: Zakamarki
Data wydania: 2014-09-22
ISBN: 978-83-7776-081-9
Dodał/a opinię: kulturadladzieci

Zobacz opinie o książce Pobawimy się?

Kup książkę Pobawimy się?

Pudle i frytki
Pija Lindenbaum0
Okładka ksiązki - Pudle i frytki

Ulisa, Ludek i Katka muszą wyruszyć na otwarte morze, żeby znaleźć dla siebie nowe miejsce. Gdy w końcu dobijają do brzegu, wychodzą im na spotkanie trzy...

Doris ma dość
Pija Lindenbaum0
Okładka ksiązki - Doris ma dość

Doris nie chce iść na przyjęcie, zwłaszcza jeśli nie wolno jej włożyć marynarskiego stroju. Poza tym nie skończyła jeszcze budować dróg w piaskownicy....