Pocałunek o północy

Tom 1 cyklu Rasa Środka Nocy

Dostałam tę książkę w postaci ebooka od koleżanki, ponieważ kilka dni wcześniej mówiłam jej, że poczytałabym coś o wampirach ;) Myślałam, że to będzie lekka fantastyka, ale oprócz wampirów, otrzymałam tu też porcję erotyka, czego się nie spodziewałam.

Książka rozpoczyna się sceną z przeszłości, po czym przeskakuje o 27 lat do przodu. Akcja toczy się w Bostonie. Główna bohaterka Gabrielle Maxwell jest (moim zdaniem) introwertyczną i wysoko wrażliwą osobą. Źle się czuję w tłumie ludzi, ale jednocześnie dostrzega piękno obskurnych miejsc, które fotografuje w samotności, wykazując się niezwykłą odwagą i determinacją. Nie ma pojęcia, że miejsca, które odwiedza, w większości są gniazdami Szkarłatnych, przez co wpada w niebezpieczeństwo.
Główny bohater Lucan Thorne jest wampirem pierwszego pokolenia, który z jednej strony ściga i zabija Szkarłatnych, a z drugiej sam jest o krok od stania się jednym z nich przez nałóg krwi. Na tyle na ile może, stara się pokonywać nałóg, by chronić Gabrielle przed przywódcą Szkarłatnych.

Para zakochuje się w sobie niemal od razu i już podczas drugiego spotkania idą do łóżka, na co wywróciłam poirytowana oczami, jednak ich związek nie jest tak słodki i różowy, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Uderzyło mnie także podobieństwo Gabrielle, a dokładniej jej zapachu z postacią Yennefer z Wiedźmina. Gabrielle pachniała jaśminem, a Yennefer agrestem i bzem ;)

Historia, poza opisami erotycznymi, ma potencjał i nawet mnie zaciekawiła (mniej więcej w połowie), ale moim zdaniem jest trochę zbyt dramatyczna. Wyidealizowana Gabrielle i Lucan, zdrada Rasy, dramatyczne samobójstwo, śmierć, poświęcenie. Bardzo lubię emocje w książkach, ale tu było to zbyt przytłaczające. Co nie zmienia faktu, że chętnie przeczytam kolejną część, ale tylko dla samego wątku wojny z Szkarłatnymi ;)

Podsumowując, książka w moim osobistym odczuciu nie jest wybitnym dziełem literackim, ale na odczepnego nada się do przeczytania i polecam ją, bo tak jak wspominałam wątek wampirów jest ciekawy. Wątek Dawczyni życia także. Tylko akcja jest trochę za szybka i wszystko zlewa się w jedną całość.

Informacje dodatkowe o Pocałunek o północy:

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2010-03-09
Tytuł oryginału: Kiss of Midnight
Tłumaczenie: Monika Wyrwas-Wiśniewska
Dodał/a opinię:

Zobacz opinie o książce Pocałunek o północy

Kup książkę Pocałunek o północy

Szkarłat północy
Lara Adrian0
Okładka ksiązki - Szkarłat północy

Kiedy w klinice weterynaryjnej pojawia się ranny mężczyzna, doktor Tess Culver nie ma pojęcia, że jej życie właśnie na zawsze się zmienia. Nie wie, że...

Smak północy
Lara Adrian0
Okładka ksiązki - Smak północy

Gala w szkockim zamku, ale piękna owdowiała Dawczyni Życia, Danika MacConn czuje się samotna w rozbawionym tłumie. Nawet wśród znajomych świętujących Karnawał...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;