Podróże w czasie

Czas na książkę, która sądząc po opisie, powinna być ciekawa i niezwyczajna. Motyw podróży w czasie był poruszany wydaje mi się, że wiele razy w literaturze, jednak w moim przypadku jest to pierwsza tego typu książka. Miałam co do niej mieszane uczucia, ale jednocześnie oczekiwałam czegoś bardzo wyrafinowanego i nietuzinkowego. Czy to właśnie otrzymałam na czterystu dwudziestu stronach powieść Rysy Walker? Przyznaję, że początek nie był jakiś specjalny i nie zawładną moim sercem. Pierwsze sto stron było dla mnie nie do końca zrozumiałe. Nie od razu pochwyciłam akacje tej książki. Miałam wrażenie, że autorka wprost zasypała mnie gradem informacji. Pozostało mi tylko silnie dzierżyć książkę w dłoniach i iść do przodu, a może raczej do tyłu, bo w końcu bohaterka cofa się do przeszłości. Postać Kate, dziewczyny, która dowiaduje się od babki iż jest posiadaczką niezwykłego genu CHRONOSA jakoś specjalnie do mnie nie przemówiła. Cała historia i owszem jest ciekawa jednakże nie zżyłam się zbytnio z osobą Kate. W moim odczuciu ona po prostu była bo musiała być i chyba tyle. Myślę, że nie zapamiętam jej jakoś szczególnie tak jak innych bohaterów książkowych. Co do pozostałych postaci czyli Katherine, Connora czy Trey'a nie będę się nad nimi rozwodzić, ponieważ nie widzę takiej potrzeby. "Podróże w Czasie" są w moim mniemaniu powieścią lekko monologową. Dużą część kart w tej książce zajmują rozmowy, opowiadania i mnóstwo wyjaśnień. Te objaśnienia są jak najbardziej potrzebne, ponieważ bez tego nic byśmy nie rozumieli, chociaż w niektóry momentach nawet z tymi komentarzami niewiele rozumiałam. Przyznaję, że nieraz musiałam daną stronę czytać ponownie, aby złapać ogólny sens. Prawdą jest, że "Podróże w czasie" są książką lekko zagmatwaną. Pierwszy tom Archiwum CHRONOSA może nie wpadł w moich oczach tak świetnie jak myślałam, że wypadnie, ale mimo wszystko spędziłam z nim dobre chwile.

Informacje dodatkowe o Podróże w czasie:

Wydawnictwo: Feeria
Data wydania: 2015-02-18
ISBN: 978-83-7229-454-8
Dodał/a opinię: SophieSalvatore

Zobacz opinie o książce Podróże w czasie

Kup książkę Podróże w czasie