Polska z pomysłem. Miasta i miasteczka

Każda miejscowość ma jakąś ciekawą historię lub kryje w sobie tajemnice z dawnych lat, często miasta znane są z jakiegoś powodu, słyną z rzeczy, które od dawna tam się wykonywało, więc jakby się tak bliżej przyjrzeć jest bardzo dużo miejsc w Polsce, które warto odwiedzić.
Miasta i miasteczka to książka, która powstała po to, żeby przybliżyć nam losy małych miasteczek często pomijanych w podróży, a równie pięknych tak, jak i te duże, a może i nawet piękniejszych. Całość podzielona jest na województwa i moim zdaniem jest to super pomysł, ponieważ możemy poczytać sobie o miejscach niedaleko naszego miejsca zamieszkania lub miastach, które są blisko miejsca, do którego jedziemy na urlop.
Jest to fantastyczna książka, ponieważ pozwala nam na odkrycie miejsc, które wydają nam się mało atrakcyjne, na przykład ja mam blisko Bodzentyn, są tam piękne ruiny zamku, ale ponieważ ta miejscowość jest blisko, nigdy nie wydawała mi się atrakcyjna. Czytając ten przewodnik, miejsca obok mnie wydały mi się nad wyraz ciekawe, ich historia, piękne widoki i stwierdzam, że często szukam gdzieś daleko miejscowości, do których warto pojechać, a blisko mam takie miejsca, które również są godne uwagi.
Ja jestem wzrokowcem i przyznam się wam, że okładka mnie nie do siebie nie przekonała, długo nie sięgałam po książkę właśnie dlatego, że nie wydawała mi się ona ciekawa, a myliłam się bardzo. Pomimo że okładka jest dość minimalistyczna, to zdjęcia w środku są całkiem inne, jest ich bardzo dużo, przedstawiają tak piękne ujęcia, że można się zakochać w zaprezentowanych miejscach, nawet nie widząc ich na żywo. Jest to kolejny przewodnik, który warto mieć w swoim domu, ponieważ dzięki niemu łatwiej będzie nam zorganizować zwiedzanie miejsc, które znajdują się w danym województwie, a to naprawdę często bardzo ułatwia zadanie w zaplanowaniu wolnego czasu.

Informacje dodatkowe o Polska z pomysłem. Miasta i miasteczka:

Wydawnictwo: Helion