Pomiędzy nami tajemnice

Trzy historie.
Trzech bohaterów.
Trzy odległe miejsca.
Różne płaszczyzny czasowe....

Są książki, w których opowiedziana w nich historia, skłania do pewnej refleksji, wywołuje emocje i porusza czułe struny w sercu... Taka właśnie jest powieść "Między nami tajemnice"

Marcelina, młoda dziennikarka na za zadanie napisać wywiad ze znanym sportowcem,. którego reputacja ostatnimi czasy podpadła. Mateusz Jurewicz przybywa obecnie na Podkarpaciu w małej wsi Niebylec.
W Nowym Jorku światowej sławy reżyser otrzymuje zaskakującą wiadomość, które nie daje mu spokoju. Co że sobą mają wspólnego te historie? Jej początków należy doszukiwać się w 1950 roku, kiedy to do małej wioski przyjeżdża objazdowe kino. Podczas seansu wybucha pożar, w wyniku którego ginie wielu ludzi. W tym rodzice małego chłopca, o którym istnieniu wie tylko miejscowa akuszerka.

"Pomiędzy nami tajemnice" to piękna powieść obyczajowa, która urzeka nas swoją fabułą, bohaterami i emocjami. Przeplatanie dwóch płaszczyzn czasowych nadaje tu smaczku, potęgującego ciekawość czytelnika co do skrywanych tajemnic i łączących relacji różnych bohaterów i ich historii. Kolejną rzeczą wartą uwagi jest tu przeniesienie czytelnika do miejscowości, którą możemy oglądać z dwóch perspektyw czasowych, co również wprowadza pewną nostalgię. Autorka w najmniejszym szczególe przemyślała i opowiedziała nam historię, dotykająca pewnych faktów z historii. Barwna narracja maluje nam emocje bohaterów, których kreacja również jest na plus. Wiedza o nich i o wydarzeniach jest tu umiejętnie dawkowana, tak że powieść czyta się nieśpiesznie, bez pośpiechu. Naprawdę piękna powieść, która urzeka i zostaję z czytelnikiem na dłużej. Polecam 🍃

Informacje dodatkowe o Pomiędzy nami tajemnice:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2024-02-13
Dodał/a opinię: Aneta Dąbrowska

Zobacz opinie o książce Pomiędzy nami tajemnice

Kup książkę Pomiędzy nami tajemnice

Sekrety Rzeszowa
Katarzyna Grzebyk0
Okładka ksiązki - Sekrety Rzeszowa

Sekrety Rzeszowa to skarbnica niezwykłych opowieści - wciągających niczym sensacyjna powieść. Na kolejnych stronach swoje ślady zostawiają słynni naukowcy...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;