Porno. Jak oni to robią?

Nie wiem jak zacząć, bo chyba każdy z nas o porno w swoim życiu słyszał. Wiele też mówi się w telewizji, że złapano ludzi, którzy takimi filmami handlują. Niemniej jednak prawdą jest, że mało lub prawie w ogóle nie mówi się o ludziach, którzy faktycznie czerpią z tego radość. Taak, dobrze napisałam – radość. A gdy mogą przy tym zarobić i to nie byle jakie pieniądze to mają takie dwa w jednym.

Książka rozpoczyna się od wstępnych kilku słów od Autora. I pierwszy moment nie jest wtedy, gdy pan Robert przytacza sytuację, która zdarzyła się również w moim dzieciństwie. Przerażające było to jak opowiedział o tym co się wydarzyło, gdy szukał wydawcy. To był pierwszy moment kiedy moja szczęka opadła niżej jak na panele podłogowe. Zawsze trąbi się na prawo i lewo jakie te filmy są złe, spaczają ludzkie umysły i tak dalej, ale co z tymi, którzy robią to: bo chcą, czy lubią?

Autor przede wszystkim pisze niesamowicie przystępnie, lekko i tak jak do prostego człowieka jakim między intymni jestem ja. To dla mnie zawsze jest priorytetem, bo właśnie to określa czy w przyszłości złapię się ponownie za literaturę spod danej ręki. Pan Ziębiński zwraca uwagę na „stare czasy” gdzie rozmowa o seksie, o jakimś rodzaju edukacji seksualnej była niemalże złem, co niestety dzisiaj odbija swoje piętno na wielu młodych ludziach.

Rozmowy przeprowadzone w tym reportażu nie będą obnażały złej strony tej branży. Będą ukazywały inną stronę – dobrą czy też lepszą, każdy musi to określić sam. W końcu ludzie wypowiadający się na jej stronach wiedzieli o czym mówiąc, pracując w tym zawodzie. Podobało mi się, że nad wszystkim trzymali pieczę wykwalifikowani psychologowie, którzy mogli potwierdzić, że jednak jeśli ktoś lubi taką pracę nie ma w tym nic złego. Widzimy trochę porno od podszewki – jak wygląda praca na planie, jakie są ramy przyzwoitości, jak cienka linia jest między pracą w takim biznesie, a zwykłą prostytucją. Autor nie zawstydza nas, „smacznie” i taktownie przeprowadza wywiad z ludźmi, którzy mają normalne, pospolite życie.

Cieszę się, że w końcu ktoś miał na tyle odwagi (mam tu na myśli samego pana Roberta jak i wydawnictwo), by obalić wszelakie mity z porno związanymi. Oczywiście nadal utrzymuje, że nie jest to zakres filmów dla dzieci, co to, to nie. Jednakże nawet tam, przy takiej kategorii zarobkowej można znaleźć miejsce gdzie nie ma upodlenia czy nie wiadomo jak drastycznego traktowania kobiet. Wszystko ma swoją drugą stronę medalu i dlatego polecam gorąco tę książkę!

Informacje dodatkowe o Porno. Jak oni to robią?:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2021-01-27
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Dodał/a opinię: Ovieca

Tagi: Reportaż i dziennikarstwo śledcze bóg

Zobacz opinie o książce Porno. Jak oni to robią?

Kup książkę Porno. Jak oni to robią?

Stephen King. Instrukcja obsługi
Robert Ziębiński0
Okładka ksiązki - Stephen King. Instrukcja obsługi

Co łączy Stephena Kinga z księżną Dianą? Co wspólnego mają ze sobą młotek, pornosy i jego opowiadania? Której swojej powieści Król...

Wspaniałe życie
Robert Ziębiński0
Okładka ksiązki - Wspaniałe życie

Pijacka gawęda i kryminał noir - zuchwały literacki drink! Gdy Paweł, pracoholik i alkoholik, traci pracę w wydawnictwie i rzuca go dziewczyna, decyduje...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;