Powiedz, panno, gdzie ty śpisz

Nie tak dobra jak pierwsza część, ale jak najbardziej na plus. I fabuła ciekawa i postaci utrzymane na wysokim poziomie, konsekwentnie dobry styl. I znowu seryjny zabójca kobieta (może autor zrobił to specjalnie, żeby choć trochę zniwelować dyskryminację?). Jednak tym razem chodzi o coś zupełnie innego, a jednocześnie o to samo, co w Ene Due... - zemsta. Tutaj jednak z bardziej oczywistych i dających się usprawiedliwić powodów. Nastolatka wręcz torturowana przez swojego... głupiego ojca, który miał manię kontroli i bezwarunkowego podporządkowywania się jakimś chorym zasadom. Ella miała do wyboru zło albo gorsze zło - mogła zostać w tym domu i dać się zniszczyć albo żyć na własny rachunek. Niestety wszystko się posypało, żeby zarobić na studia i się utrzymać została prostytutką, została zgwałcona, zaszła w ciążę. Na dokładkę zobaczyła swojego ojca-świętoszka, który korzystał z usług jednej z jej "koleżanek po fachu". Czara goryczy się przelała i zrodziła się seryjna morderczyni. Tony, biedny Tony, taki porządny facet i kochający mąż, a i on uległ słabościom, przez które dodatkowo wyleciał z pracy. Szkoda chłopa, ale co poradzić? Może autor w kolejnych częściach czasem o nim wspomni. A co do kolejnych części - ciekawe jak rozwinąłby się wątek Charlie, która po przykrych wydarzeniach z Ene Due Śmierć sama nie wie, co ma ze sobą zrobić - poświęcić się karierze i stracić partnera, czy rzucić pracę, postarać się o dziecko i mieć szczęśliwą rodzinę? Chyba Arlidge lubi wprowadzać element konfliktu tragicznego, bo w zasadzie to nie pierwszy raz, kiedy główni bohaterowie muszą wybierać między złem i czymś, co w ich uznaniu może być mniejszym złem. Nie rozumiem wprowadzenia wątku Roberta, ale... no cóż może to jakiś przyszłościowy temat i z czasem odegra jakąś ważną rolę w życiu Helen? I na sam koniec muszę dodać, że okładki książek są tak genialne i pomysłowe, że aż z przyjemnością na nie patrzę i cieszę oko - z pewnością można z czystym sumieniem ocenić książkę po okładce! Liczę na pojawienie się kolejnych części i gorąco polecam i Powiedz Panno, gdzie ty śpisz (w zasadzie zastanawia mnie geneza tego tytułu) i Ene, Due, Śmierć.

Informacje dodatkowe o Powiedz, panno, gdzie ty śpisz:

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2015-10-07
Dodał/a opinię: Marta Olszewska

Zobacz opinie o książce Powiedz, panno, gdzie ty śpisz

Kup książkę Powiedz, panno, gdzie ty śpisz