Prokurator. Kobieta, która nie bała się morderców

Wywiad rzeka dziennikarki Joanny Podgórskiej z prokurator Małgorzatą Ronc. Pani prokurator opowiada o znanych śledztwach, które miała okazję prowadzić takich jak np. sprawa Trynkiewicza. Jednocześnie zdradza jak radziła sobie z kolegami po fachu, którzy niezbyt chętnie na stanowisku prokuratora widzieli kobietę oraz jaką cenę za wykonywanie zawodu płaciła w swoim prywatnym życiu. Książkę czyta się szybko, sprawy które opisuje P. Małgorzata wciągają, czasem szokują, momentami nawet bawią. Rozmowa w mojej opinii została poprowadzona bardzo dobrze, a sama bohaterka nie unika odpowiedzi na pytania nawet wtedy gdy mogą być one dla niej niewygodne (np. sprawa członkostwa w partii w czasach PRL). Im dłużej czytamy tym większy możemy czuć podziw dla Pani Małgorzaty za to że jest ktoś komu się chce wykonywać nieraz żmudne i skomplikowane czynności poświęcając przy tym swoje życie prywatne. Na uwagę zasługuje także zakończenie książki, które opisuje czystki w prokuraturze jakie miały miejsce za czasów dojścia do władzy PiS.

Informacje dodatkowe o Prokurator. Kobieta, która nie bała się morderców:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2015-07-28
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-240-2702-6
Dodał/a opinię: apogeum55

Zobacz opinie o książce Prokurator. Kobieta, która nie bała się morderców

Kup książkę Prokurator. Kobieta, która nie bała się morderców