Przystanek

"Przystanek" Monika Bisek-Grąz LUCKY Wydawnictwo to debiut autorki. Każdy dąży do osiągnięcia szczęścia i szuka swojego miejsca. Nikt nie chce żyć nieszczęśliwie, nikt nie chce by na jego drodze pojawiły się porażki i smutki. Jaka byłaby Wasza odpowiedź na pytanie "jakiego życia pragniesz" . Odpowiedzi będą różne, choć wszystkie prowadzą do jednego "szczęścia". Jednym słowem – szczęście jest w nas i warto dołożyć starań, aby je tam odnaleźć.

"-E tam. Są filozofie, które mówią, że człowiek został stworzony do szczęścia, a nie do umartwiania się - zauważyła Kaśka".

Kasia wraca w rodzinne strony, aby zebrać materiały do projektu o losach powojennych mieszkańcach Wałbrzycha i okolic. Dziewczyna ma nadzieję, że dzięki temu uda jej się poznać historię nieżyjącego już ojca, który był reemigrantem z Francji. Mama dziewczyny niechętnie podejmuje temat związany z ojcem, ewidentnie coś ukrywając. Dziewczyna chce poznać całą historię, niestety ciągły opór matki i najbliższych przyjaciół jej to utrudnia. Czy dziewczyna pozna prawdę? Czy najbliższe jej osoby podjęły odpowiednie decyzje, ukrywając prawdę? I jaką rolę odegra w życiu Kasi poznany przez przypadek Hans? Czy dziewczyna odnajdzie swoje szczęście i miejsce na ziemi?

"Trzeba dbać, o każdą chwilę w życiu. Czasu i uwaga są tym, co najcenniejsze, co możemy dać drugiemu człowiekowi..."

Chcecie się przekonać jak potoczą się losy bohaterów koniecznie sięgnijcie po książkę. Autorka pokazuje Nam, że każdy szuka swojego "Przystanku" w życiu. Choć często znamy cel naszej wędrówki, mało kto wie w którą ścieżkę skręcić, aby go osiągnąć. Często po drodze popełniamy błędy, ale to właśnie one pozwalają Nam być silniejszymi. Bohaterka będzie przeżywać wzlory i upadki w dążeniu do celu i znalezienia swojego przystanku. Czy uda się jej poznać historię i odkryć tajemnice? Tego musicie dowiedzieć się czytając książkę.

Informacje dodatkowe o Przystanek:

Wydawnictwo: Lucky