Ptasznik

"Ptasznik" to kolejna porywająca powieść Marka Stelara, która wciąga czytelnika w mroczny świat tajemnic, zdrad i niewyjaśnionych zdarzeń. Głównym bohaterem powieści jest Henryk/Heinrich Vogel, mężczyzna, który z dala od świata stara się zapomnieć o tragicznych wydarzeniach, które zmieniły jego życie dwadzieścia lat wcześniej. Jednak kiedy jego ojciec ginie w tajemniczych okolicznościach, a na jaw wychodzą kolejne mroczne fakty, mężczyzna zostaje wciągnięty w wir wydarzeń, które prowadzą go do konfrontacji ze złem ukrytym głęboko w jego przeszłości.

Misternie skonstruowana fabuła prowadzi nas przez labirynt przeszłości Henryka, która stopniowo ujawnia zawiłości jego życia i tajemnicę otaczającą śmierć ojca. Wątki retrospekcji wplecione w główny nurt opowieści budują napięcie, wprowadzając czytelnika w świat bohatera i odkrywając stopniowo kawałki układanki, która prowadzi do zaskakującego finału. Wątki fabularne są skomplikowane, a historia Henryka pełna jest zwrotów akcji, tajemnic i nieoczekiwanych zbiegów okoliczności. Zadziwiający jest sposób, w jaki Marek Stelar potrafi wodzić czytelnika za nos, umiejętnie podrzucając mu fałszywe tropy i stopniowo odsłaniając prawdę. Równie dobry jest autor w konstruowaniu zagadek i układaniu pułapek dla czytelnika. Przez cały czas trzyma czytelnika w niepewności co do rozwiązania zagadki.

Stelar potrafi doskonale budować atmosferę swoich powieści, co widoczne jest również w "Ptaszniku". Mroczny, ciężki i tajemniczy klimat, który unosi się nad całą opowieścią, sprawia, że lektura staje się niezwykle absorbująca. Pomimo pozornie spokojnej akcji czytelnik nieustannie odczuwa napięcie, przewidując, że każda kolejna strona może przynieść nowe zaskoczenie lub odkrycie. Autor doskonale operuje nastrojem i atmosferą, tworząc z każdym rozdziałem coraz bardziej niepokojącą aurę. Czuć ciągłą niepewność i dreszcze na plecach, co dodatkowo motywuje do kontynuowania lektury.

Wykreowane przez autora postaci są wyraziste i wielowymiarowe, a ich interakcje i relacje dodają głębi opowieści. Henryk Vogel to bohater o głębokim i skomplikowanym charakterze, który mimo pragnienia odcięcia się od przeszłości, zostaje zmuszony do zmierzenia się z nią. To postać pełna tajemnic, którą czytelnik poznaje stopniowo, odkrywając kolejne warstwy jego osobowości i przeszłości. Towarzyszą mu równie interesujące i tajemnicze postaci, jak na przykład Misza czy komisarz Iwona Banach, które wnoszą do fabuły dodatkowy wymiar i są źródłem interesujących wątków pobocznych, sprawiając, że opowieść staje się jeszcze bardziej intrygująca i złożona. Autor potrafi też perfekcyjnie manipulować emocjami czytelnika, prowadząc go przez mroczne zaułki śledztwa i tajemniczych wydarzeń.

"Ptasznik" to wciągający kryminał, który porywa czytelnika w mroczną podróż przez labirynt zdrad, tajemnic i niewyjaśnionych wydarzeń. Zaskakująca fabuła, wyraziste postaci i nieustannie rosnące napięcie sprawiają, że lektura tej książki będzie prawdziwą przyjemnością dla miłośników kryminałów i tajemniczych historii. Polecam ♥

Informacje dodatkowe o Ptasznik:

Kup książkę Ptasznik

Blask
Marek Stelar0
Okładka ksiązki - Blask

Trzy plany czasowe, trzy wydarzenia i jeden wspólny mianownik: ten sam przez siedemdziesiąt lat. Jego blask przyćmiewa wszystko, nawet zdrowy rozsądek...

Niepamięć
Marek Stelar0
Okładka ksiązki - Niepamięć

Podinspektor Dariusz Suder, kilka tygodni po spotkaniu koordynacyjnym polskich i niemieckich służb policyjnych w Szczecinie, wyjeżdża na służbowe spotkanie...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis