Purpurowe serca

Książka "Purpurowe serca" jest debiutancką powieścią autorki, a jak już wiecie bardzo lubię poznawać nowych autorów dlatego też nie mogłam przejść obojętnie obok tego tytułu. Po drugie książka ta w tamtym roku miała swoją ekranizację, więc tym bardziej chciałam ją przeczytać, by następnie porównać z filmem. Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki, prosty i przyjemny w odbiorze co sprawia, że książkę czyta się naprawdę szybko. Ja pochłonęłam ją w jeden wieczór. Fabuła została w interesujący sposób nakreślona, dobrze poprowadzona i chociaż jest przewidywalna to nie odebrało mi to radości z czytania. Znajdziemy tutaj motyw muzyczny, aranżowanego małżeństwa oraz wojskowy, które bardzo lubię i moim zdaniem zostały tutaj naprawdę ciekawie zaprezentowane. Historia przedstawiona jest z perspektywy obojga bohaterów, co pozwoliło mi lepiej ich poznać, dowiedzieć się co czują, myślą, z czym się borykają, a tym samym mogłam lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję. Myślę, że miało moglibyśmy spotkać takie postaci w rzeczywistości i utożsamić się z nimi w wielu kwestiach, podzielając podobne troski i dylematy moralne. Z tego duetu to właśnie Luke bardziej zaskarbił sobie moją sympatię. Relacja pomiędzy Cassie i Lukiem rozwija się tutaj swoim niespiesznym tempem, co pozwoliło mi zdecydowanie bardziej rozkoszować się gestami oraz dialogami bohaterów, które wielokrotnie wywołały we mnie sporo emocji. "Purpurowe serca" to romantyczna, momentami poruszająca historia dwójki ludzi, którzy trafili na siebie w odpowiedniej chwili wzajemnie się ratując i zyskując przy okazji miłość. Polecam!

Informacje dodatkowe o Purpurowe serca:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2022-11-09
Tytuł oryginału: Purple Hearts
Dodał/a opinię: zakochanawksiazk

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Zobacz opinie o książce Purpurowe serca

Kup książkę Purpurowe serca

Siemowit Zagubiony