Recepta na miłość

Magda przyjeżdża do Barcelony, aby uciec od problemów z przeszłości i rozpocząć staż w szpitalu. Już pierwszego dnia spotyka pewnego siebie i bezczelnego chłopaka, który wydaje się miło spędzać czas bawiąc się jej kosztem. Oczywiście nie trzeba być geniuszem, żeby domyślić się, że pierwsze spotkanie z aroganckim typkiem na pewno nie będzie tym ostatnim. Akcja powieści koncentruje się wokół grupki przyszłych lekarzy rozpoczynających staż. Roi jest świetnie zapowiadającym się chirurgiem, który doskonale zdaje sobie sprawę ze swojego talentu, na wszystkich patrzy z góry i pozuje na wschodzącą gwiazdę szpitala. On i Magda są jak ogień i woda, raczej nie pałają do siebie sympatią i starają się wzajemnie unikać. Dziewczyna zaprzyjaźnia się z Juanem, który chciałby zostać fotografem, ale jego ojciec, uznany i szanowany lekarz, wymyślił dla syna karierę medyczną. Juan nie potrafi zawalczyć o swoje marzenia, a jakby zmartwień było mało, to na horyzoncie pojawia się Magda, która jest tak dobra, miła i urocza, że chłopak natychmiast traci dla niej głowę. Fabuła powieści wydaje się być banalna, ot kolejny trójkąt miłosny. Jednak autorka dwoi się i troi, żeby skutecznie pokomplikować życie bohaterów. Z każdą kolejną postacią zmienia się perspektywa, a czytelnik ma szansę poznać bliżej bohaterów i zaangażować się w ich historie. Całość kręci się wokół szpitala i skomplikowanych przypadków z jakimi muszą sobie radzić przyszli lekarze. Jeśli lubicie seriale medyczne, to gwarantuję, że będziecie zachwycone. Co prawda fabuła nie jest zbyt wymagająca, ale trudno oczekiwać cudów od literatury tego typu. Tytuł powieści jest mało przemyślany, bo nie tylko nie ma nic wspólnego z hiszpańskim oryginałem, ale jeszcze jest to piąta ,,Recepta na miłość" na polskim rynku wydawniczym. Trudno przyczepić się do czegokolwiek, bo lektura zrobiła na mnie wyjątkowo dobre wrażenie. Zabrakło mi jedynie opisów Barcelony, zachwytów nad architekturą, ciepłym morzem i bujną roślinnością. Toż to grzech umieścić akcję powieści w takim miejscu i zupełnie pominąć klimat miasta. ,,Recepta na miłość" to powieść z serii lekkie, łatwe i przyjemne. Co prawda lektura nie zatrzęsie waszym światopoglądem, ale pozwoli miło spędzić czas. Takie książki czyta się najlepiej w komunikacji miejskiej, kolejach do lekarzy, lub w trakcie nudnych zajęć na uczelni. Jeśli czeka was nieciekawy lub męczący dzień nie zapomnijcie zabrać ze sobą tomiku Pauli Roc. Format i objętość są wręcz stworzone do damskich torebek.

Informacje dodatkowe o Recepta na miłość:

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2014-04-30
ISBN: 978-83-7924-152-1
Dodał/a opinię: Marta Kowalik

Zobacz opinie o książce Recepta na miłość

Kup książkę Recepta na miłość