Recepta na miłość

Po "Receptę na miłość" sięgnęłam, ponieważ szukałam jakiejś lekkiej książki. Przeczytawszy opis, wiedziałam, że ta powieść będzie odpowiednia. Dodatkowo do przeczytania jej, zachęciła mnie okładka i opis znajdujący się na jej tyle. Byłam pewna, że książka mi się spodoba. "Recepta na miłość" jest podzielona na rozdziały, każdy rozdział opowiadany był z punktu widzenia innego bohatera. Niektórym taka forma się nie podoba, ale mi to nie przeszkadzało. Losy bohaterów były ze sobą w jakiś sposób połączone, trochę żałowałam, że książka była krótka. Z chęcią przeczytałabym kolejne losy lekarzy. Magda przeprowadza się do Barcelony, aby uciec od dręczącego ją poczucia winy i rozpocząć nowe życie. Juan nie ma odwagi ani rzucić znienawidzonych studiów, ani wyznać Magdzie, że ją kocha. A Magda lekkomyślnie traci głowę dla mało odpowiedzialnego Roia... Młodzi stażyści w dramatycznych okolicznościach poznają specyfikę zawodu lekarza. Są jednak rzeczy trudniejsze nawet od beznadziejnych medycznych przypadków. Powikłane relacje, rodzinne tajemnice, kryzys powołania, intrygi współpracowników i tragiczne konsekwencje zakazanego romansu... Nigdy nie wyleczysz się z tej książki! Ogółem książka bardzo mi się podobała. Powieść faktycznie była ciekawa i wciągała od samego początku, czyta się ją jednym tchem. Pochłonęłam tą lekturę w jeden wieczór. W powieści autorka ukazała kilka medycznych przypadków, z którymi możemy się spotkać w życiu codziennym. Paula Roc ukazuje też problem przeszczepów, chorób psychicznych, a nawet uzależnienia od leków. W książce nie zabrakło też poruszenia problemów rodzinnym. Bardzo zainteresowały mnie losy młodych lekarzy. Możemy poznać ich życie prywatne, jak i zawodowe. Od pierwszym stron polubiłam bohaterów. Jednymi bohaterami są stażyści, a innymi doświadczeni lekarze, którzy przekazują swoją wiedzę "młodszym". Autorka każdego dobrze wykreowała, każdy z nich jest inny. Jeśli miałabym się zdecydować, którą postać najbardziej polubiłam, stanowiłoby to dla mnie trudność, ponieważ każda mi się podoba. Dzięki powieści Pauli Roc mamy możliwość poznania zawodu lekarza. Wydaje nam się, że dobry lekarz ma dużą wiedzę, precyzję itp. W rzeczywistości lekarz musi mieć umiejętność rozmowy z pacjentami i jego bliskimi, musi być wrażliwy, przekonujący. Ważną cechą lekarza jest też opanowanie, odpowiedzialność. Przydatną rzeczą w tym zawodzie jest też szybkie podejmowanie decyzji, które jest bardzo istotne. "Recepta na miłość" to odpowiednia pozycja dla osób, które interesują się medycyną, ale nie tylko. Po tę powieść może sięgnąć każdy, kto jest nią zainteresowany. Gdyby Paula Roc napisała kontynuację tej lekkiej powieści, z chęcią bym po nią sięgnęła, ponieważ jestem ciekawa jak potoczą się dalsze losy stażystów, ale tej doświadczonych lekarzy. Z całego serca polecam Wam tę książkę! MOJA OCENA: 10/10 Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu Sine Qua Non.

Informacje dodatkowe o Recepta na miłość:

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2014-04-30
ISBN: 978-83-7924-152-1
Dodał/a opinię:

Zobacz opinie o książce Recepta na miłość

Kup książkę Recepta na miłość