Rok z Ewą Chodakowską. Twój Dziennik Fitness

Poradnik dla chcących wymodelować swoją sylwetkę i zadbać nie tylko o swój wygląd, ale i zdrowie. Uczy samodyscypliny i samokontroli. Pracę z tym kalendarzem można zacząć w dowolnym miesiącu. Zaczynamy od miesiąca 1 i potem kolejno Ewa prowadzi nas, aż do 12- tego. Na początek "Wprowadzenie", w którym Ewa mobilizuje do pozytywnych zmian. Dowiesz się jakie błędy być może popełniałaś chcąc się odchudzić i jak je ominąć. Poznasz sposób na sukces w dużym i łatwym do przyswojenia skrócie. Znajdziesz tu także polecenia jak korzystać z tego dziennika. Zapiski będą dotyczyły samokontroli, jakości treningu, czasu jego trwania, sposobu odżywiania i wszystko to można zapisać w punktach liczonych na koniec miesiąca. Dzięki temu możesz zdopingować siebie do dalszej pracy dzięki osiągnięciu sukcesu lub zobaczysz prognozę co się stanie jeśli nadal będziesz się obijać. Każdy miesiąc to: - motywacja słowna od Ewy i jej foto ekstra sexi dla zachęty; - tabela miesiąca z pionowo 5- cioma tygodniami i poziomo jego dniami- tu wpisujesz ocenę diety i jakość, czas trwania treningu; - "Twoje zadania" czyli zalecenia dotyczące ćwiczeń; - wybrane ćwiczenia na konkretną partię mięśni w formie zdjęć z opisem ( zaczynamy od brzucha) - rady Ewy, "pytania, które zadajecie mi najczęściej i słów "kilka" o wybranym przez Ewę owocu, przyprawie- o jego dobroczynnym działaniu na organizm; - kalendarzyk na codzienne notatki, w którym symbolami wystarczy zapisywać swój nastrój, stan fizyczny, psychiczny ( każdy tydzień to 1 strona) - na odwrotnej stronie jest miejsce na notatki- Autorka sugeruje, aby tutaj wpisać odpowiedzi na pytania takie jak: " Co sprawiło Ci najwięcej trudności? Co wywołało uśmiech na Twojej twarzy? Co Cię wyjątkowo zmotywowało? Co sprawiło, że opadłaś z sił?"; - stronę z "Efekty miesiąca- moja metamorfoza"- podajemy tu wyniki pomiarów obwodów talii, brzucha i bioder, liczbę aktywnych dni, ocenę z odżywiania, wystawiamy sobie ocenę punktową i po porównaniu jej "widełkami" we "Wprowadzeniu" wiemy co powinnyśmy poprawić w przyszłym miesiącu- zapisujemy to. Jak mi poszło? Zapisałam kalendarz do 2- uch miesięcy. Może za słabo chciałam? Nie udało się, ale pomysł na takiego książkowego trenera personalnego był udany. Polecam tym, którzy chcą w końcu wziąć się za siebie i nie wiedzą od czego zacząć. A po prostu trzeba zacząć działać. Robiąc te zapiski widzimy postępy i otrzymujemy efekty. Proste prawda? Może innym razem mi się uda. Podsumowując poradnik ten uczy samokontroli, samodyscypliny.

Informacje dodatkowe o Rok z Ewą Chodakowską. Twój Dziennik Fitness:

Wydawnictwo: K.E.Liber