Romans pod choinkę

Od powieści świątecznych oczekuję zazwyczaj lekkiej fabuły, ciekawych bohaterów oraz tego wyjątkowego, jedynego w swoim rodzaju świątecznego klimatu. W tym przypadku moje oczekiwania zostały spełnione 😊

Ray to facet, który nigdy się nie zakochuje, co nie znaczy, że stroni od relacji z kobietami. Wręcz przeciwnie – zmienia je jak rękawiczki, nie dając szans na związek. Nienawidzi się angażować, nie cierpi Bożego Narodzenia ani własnych urodzin, a miłością darzy jedynie swą ciotkę, Nancy oraz swoje miasto – Nowy Jork.

W Bożonarodzeniowy wieczór Ray ratuje z opresji niewidomą kobietę, którą los ponownie stawia na jego drodze przed Sylwestrem. Nieznajomi czują się w swoim towarzystwie dosyć swobodnie, dlatego szybko nawiązują nić porozumienia. Okazuje się, że Everly marzy o niezobowiązującym romansie. Kto, jak nie Ray, może spełnić to pragnienie?

Czy trwający niespełna trzy tygodnie romans ma szansę przemienić się w głębsze uczucie? Czy Everly zakocha się w Nowym Jorku widzianym oczami Raya? W święta wszystko jest możliwe. No chyba, że ktoś nigdy nie wierzył w magię Bożego Narodzenia.

Lekkie pióro autorki sprawia, że jej książki czyta się ekspresowo. Poczucie humoru, cięte języki bohaterów i odrobina pikanterii sprawiają, że całość nie jest mdła. Klimat świąt jest wyczuwalny, ale nienachalny, za co też należy się Autorce uznanie. 👌

Mimo, że fabułę można nazwać przewidywalną - w końcu to książka ze słowem “romans” w tytule – to nie określiłabym jej mianem banalnej. Autorka nie poszła na łatwiznę, lecz tak utkała losy bohaterów, aby czytelnik nie miał czasu choć przez chwilę poczuć się znudzony. Everly jest przeurocza i łatwo zdobywa sympatię czytelnika, natomiast Ray, mimo, że pozuje na twardziela bez serca, w głębi ducha cechuje się wrażliwością - bardzo przyjemnie było odkrywać krok po kroku jego prawdziwą twarz.

Informacje dodatkowe o Romans pod choinkę:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2021-10-13
Dodał/a opinię: alliwantisbooks

Tagi: Romans współczesny bóg

Zobacz opinie o książce Romans pod choinkę

Kup książkę Romans pod choinkę

Facet nie do wzięcia
Katarzyna Bester0
Okładka ksiązki - Facet nie do wzięcia

Wzruszająca, pełna ciepła i emocji powieść Katarzyny Bester. Los bywa przewrotny, szczególnie wtedy, gdy udało ci się uporządkować swoje życie i wyznaczyć...

Cztery cappuccino i Johnnie
Katarzyna Bester0
Okładka ksiązki - Cztery cappuccino i Johnnie

Dla tej piątki przyjaciół nie ma tematów tabu! Gaję, Olimpię, Patrycję, Kalinę i Szczepana połączyło nieoczekiwane spotkanie w Rzeszowie. Ich znajomość...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;