Ropuszki

Toruń i Thorn. Magiczny portal, który pozwala przemierzać granicę jednego i wkroczyć w drugie. Seksowne wiedźmy płodności mamiące nawet najbardziej zatwardziałych zawodników. Wygłodniałe wampiry szukają spełnienia w domu uciech, a zagubione duchy pragną zemsty za wyrządzone im krzywdy za życia. Poznajcie egipską boginię, którą zaintrygował Pin-up style i postanowiła być drugą Betty Page oraz Katię, nekromantkę, która dzięki ćwiczeniom przepony nie ma sobie równych w pieśniach śmierci. Thorn universe welcome to!

„Ropuszki” to rozkoszne opowiadania o ulubionych bohaterach z serii książek Anety Jadowskiej o Dorze Wilk. Świat, który w nich wykreowała jest pełen magii, zarówno tej złej, jak i dobrej. Mamy wiedźmy płodności, ale mamy też nekromantów (niektórzy nawet zzielenieli od tej roboty!) i zmiennokształtnych (i to nie tylko wilki!). Oczywiście nie mogło zabraknąć wampirów (bardzo nie lubią wszelakich wzmianek o ich „kuzynach” ze „Zmierzchu” – radziłabym zatem uważać na słowa), które w końcu są z powrotem drapieżnikami, łączącymi seks z krwistą ucztą. W trakcie czytania tych kilkunastu opowiadań poznajemy także uroczą kocią zmiennokształtną, która rozprawia się z morskimi potworami z iście kocią gracją. Te opowiadania poszerzają perspektywę, z którą patrzymy na bohaterów heksalogii, zatem chętnie je przeczytają starzy wyjadacze, jak i Ci, którzy nie wiedzą kto to Dora i Witkac.

Dora Wilk jest wiedźmą płodności, która jednocześnie nie da sobie w kaszę dmuchać i nie polega wyłącznie na swojej mocy. To ona jest elementem spajającym poszczególnych bohaterów – są albo jej najlepszymi przyjaciółmi, albo dopiero o niej usłyszeli, ale już zdecydowali, że lepiej być razem z nią niż przeciw niej.

Aneta Jadowska to filolożka, która realizuje swoją masę niepraktycznych pomysłów w fantastycznych książkach wydawanych przez Fabrykę Słów. Od dawna przymierzałam się do jej heksalogii i jakoś nigdy nie byłam w stanie do tego dotrzeć (ach, ten pospolity brak czasu…), w końcu sama jej twórczość odnalazła mnie. „Ropuszki” to idealny pomysł, jeśli nie znacie jej wcześniejszych książek, a także błyskotliwe dopełnienie wszystkich sześciu książek o przygodach Dory Wilk. Niegasnące uwielbienie Dory do muzyki rockowej jest niewątpliwą zasługą autorki, która zasłuchuje się w tych rytmach od dawna (w ogóle czytając książki Anety Jadowskiej można dojść do wniosku, że Dora to ona, albo ona to Dora!?).

Logiczny i jednocześnie fantazyjny świat utworzony przez Anetę Jadowską jest wciągający od pierwszej strony książki. Bohaterów pokochacie, a złych nieumarłych, tudzież innych złoczyńców będziecie karać razem z Dorą i jej świtą. Już wiem, na co pójdzie część mojej wypłaty, bo wiem, że warto w stu procentach i nie mogę się doczekać poznania historii tych intrygujących bohaterów.

Premiera już 18 września, nie przegapcie przygód Dory i jej partnera!

Informacje dodatkowe o Ropuszki:

Kup książkę Ropuszki

Szamańskie tango
Aneta Jadowska0
Okładka ksiązki - Szamańskie tango

Thorn Universe powraca... Szaman rusza w Tango! Po ogromnym sukcesie heksalogii o Dorze Wilk, policjantce-wiedźmie, Aneta Jadowska postanowiła nie opuszczać...

Przygody małego duchołapa
Aneta Jadowska0
Okładka ksiązki - Przygody małego duchołapa

Buuu! Oto niesamowita opowieść o duchach dla dużych i małych, którzy lubią się troszkę bać. Piotruś Duszyński widzi duchy, a duchy widzą Piotrusia...