Ruina i Rewolta

„Ruina i rewolta” jest trzecim i zarazem ostatnim tomem z serii „Grisza” Leigh Bardugo.

Stolica upadła, a Darkling przejął władzę nad Ravką i zasiada na tronie. Los narodu spoczywa teraz w rękach pokonanej Przyzywaczki Słońca, tropiciela i niedobitków magicznej armii. Alina musi oddać się pod wątpliwą opiekę Apparata i fanatyków, którzy czczą ją jako Świętą. Jednak bohaterka planuje, jak zapolować na ognistego ptaka i ma nadzieję, że Mikołaj nie zginął. Alina szukając z Malem ostatniego wzmacniacza Morozova będzie musiała zawrzeć nowe sojusze.  Odkrywając tajemnice Darklinga Alina odsłania przeszłość, która na zawsze zmieni to, jak pojmuje więź, która ich łączy. Tylko ognisty ptak może uchronić Ravkę przez zniszczeniem, ale może się okazać, że cena, jaką będzie musiała zapłacić Alina będzie za wysoka.

Czy bohaterka poważy się na tak odważny krok?

Akcja powieści została umieszczona w świecie opartym na realiach carskiej Rosji.

Powieść tak samo, jak poprzednie części „Cień i kość” oraz „Szturm i grom” należy do gatunku fantasy. Myślę, że każdy miłośnik tego gatunku ją pokocha tak samo mocno, jak ja. Jestem zachwycona całą serią. Powieść przepełniona jest mnóstwem magii, zagadek, intryg i niespodziewanych zwrotów akcji. Nie ma w niej miejsca na nudę. Autorka powieści stworzyła również wątek romantyczny, który powoli zaczął się rozwijać w pierwszej części. Jednak znacznie przeważa tutaj akcja dziejąca się w powieści i oczywiście magia.

Leigh Bardugo pisze przyjemnym stylem pisania, który łatwo się czyta i trudno się w nim po prostu nie zakochać.

Kto nie powinien czytać tej powieści ? Otóż osoby, które nie przepadają za fantastyką, którą ja tak strasznie kocham i ciężko mi zrozumieć osoby, które nie mają takiej obsesji na jej punkcie, jak ja.

Powieść zachwyciła mnie nie tylko treścią, ale również okładką i całą szatą graficzną. Jestem po prostu oczarowana i szczęśliwa, że zdecydowałam się przeczytać tę cudowną serię.

W tym tomie wreszcie poznajemy odpowiedzi na resztę nurtujących nas pytań, które nie zostały wyjaśnione w poprzednich tomach tej wspaniałej serii.

O czym opowiada powieść? Moim zdaniem przesłaniem wspaniałej książki Leigh Bardugo jest potęga prawdziwej miłości zawartej na kartach powieści.

Tak na dobrą sprawę opowiada również o patriotyzmie. Bohaterowie są młodymi ludźmi, którzy walczą o swoją ojczyznę i są gotowi oddać życie za Ravkę i wyzwolenie się od Darklinga, który zdecydowanie gra tutaj mroczną postać okrutnego tyrana.

Pokazuje również, jak łatwo można się zmienić. Alina ze zwyczajnej dziewczyny stała się nagle najpotężniejszą Griszą w królestwie, która może być tak samo wyzwoleniem, jak i zgubą całej Ravki.

Informacje dodatkowe o Ruina i Rewolta:

Kup książkę Ruina i Rewolta

Język Cierni
Leigh Bardugo0
Okładka ksiązki - Język Cierni

Leigh Bardugo, autorka z listy bestsellerów New York Timesa, zainspirowana mitami, baśniami i folklorem stworzyła cudownie klimatyczny zbiór...

Król z bliznami
Leigh Bardugo0
Okładka ksiązki - Król z bliznami

Staw czoło swoim demonom… albo je uwolnij. Młody król, bohater wojenny. Książę z demonem skrywającym się w jego sercu. Mieszkańcy Ravki...