Sanatorium Cudów

Czasem trafiamy na takie książki, które uczą nas wielu rzeczy nie ważne w jakim obecnie jesteśmy wieku. Niewątpliwie taką pozycją jest niniejsza bajka Sanatorium Cudów, w której to autorka stara się pokazać młodym czytelnikom, że każdy jest inny, ale niekoniecznie gorszy. Że na świecie są choroby z którymi mierzą się nawet małe dzieci, a my powinniśmy mieć szacunek dla drugiego człowieka.

Kiedy zdrowe, normalne dzieci wyśmiewają się z tych słabszych, niepełnosprawnych to znaczy, że nie nauczono ich współczucia czy też zrozumienia dla takich osób. Wyśmiewanie się z kogoś bo jest inny, jest oznaką słabości. Musimy pamiętać, że niektóre choroby nie są widoczne na pierwszy rzut oka. Wyśmiewają się z takich osób, często sprawiamy im ogromną przykrość.

Pozycja Izabelli Agaczewskiej uczy empatii i szacunku do drugiej osoby. Czwórka naszych niepełnosprawnych bohaterów wykazuje się nie lada odwagą i otwartością na innych. Przy tym pokazują nam, jak ważna jest akceptacja siebie samego i że zawsze warto marzyć. Książeczka ta przenosi nas w tajemnicze miejsce, w którym spełniają się wszelkie marzenia naszych małych bohaterów.

"- To nie twoja wina, Aleksandrze. Nie zawsze mamy wpływ na dziejące się wokół nas wydarzenia. Wyobraźnia może uleczyć twoje pękające z bólu serce. Pozwól jej działać, idź za nią. Nawet nie wiesz, jaką moc mają twoje marzenia. Czerp z nich siłę."

Bajka została bardzo ładnie wydana. Czcionka jest czytelna, a dodatkowo książka została opatrzona ilustracjami Iwony Pastuszka-Vedral, które idealnie komponują się z treścią.

"Sanatorium Cudów" to niezwykle wartościowa pozycja wśród literatury dziecięcej, która uczy tolerancji i szacunku wobec drugiego człowieka. Historia pokazująca codzienną walkę niepełnosprawnych dzieci, które nie zostały pozbawione marzeń. Emocje gwarantowane, koniecznie przeczytajcie!

Informacje dodatkowe o Sanatorium Cudów:

Wydawnictwo: selfpublishing
Data wydania: 2022 (data przybliżona)
Kategoria wiekowa: 6-8 lat
Ilustracje:Iwona Pastuszka-Vedral
Dodał/a opinię: Grażyna Wróbel

Tagi: dla dzieci

Zobacz opinie o książce Sanatorium Cudów

Kup książkę Sanatorium Cudów

Opowiadania na jeden kęs
Izabella Agaczewska0
Okładka ksiązki - Opowiadania na jeden kęs

Opowiadania na jeden kęs to krótkie historie, które sprawią, że zatrzymasz się w codziennym biegu. Przystaniesz, by spojrzeć z innej perspektywy na to...

Poduszka na parapecie
Izabella Agaczewska0
Okładka ksiązki - Poduszka na parapecie

To powieść obyczajowa skierowana do kobiet w każdym wieku.Akcja powieści toczy się w Krakowie, w starej części Podgórza, w czasie kilku świątecznych dni...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska