Sąsiadka

Tylu ludzi mijamy każdego dnia. Znamy z nich niewiele, ale ile z tych, których znamy, znamy naprawdę??
Rikki to pozornie szczęśliwa kobieta, która spełnia się w roli żony i matki. Mieszka wraz ze swoją rodziną w wielorodzinnym domku, gdzie poza jej rodziną swoje cztery kąty mają jeszcze trzy inne rodziny. Wszystko układa się wspaniale, aż do momentu, gdy w budynku jeden z sąsiadów zostaje znaleziony martwy, a wszelkie poszlaki wskazują na to, że został zamordowany przez kogoś mieszkającego w tym właśnie budynku. Na domiar złego, zamordowany to sąsiad z góry, z którym Rikki wdała się w trwający już od dłuższego czasu romans.
Rikki postanawia zachować romans w tajemnicy i zrobić wszystko, aby nie ujrzał on światła dziennego, aby jej mąż, Asmund nie dowiedział się o niewierności żony. Rozmawia z zaufaną policjantką prowadząca śledztwo, ale ta daje jasno do zrozumienia, że ta informacja prędzej czy później ujrzy światło dzienne, a jedynie Rikki może na nią przygotować męża i rodzinę.
"Sąsiadka" to bardzo fajnie napisana książka, która może nas zaskoczyć i pokazać nam jak mało istotnych faktów wokół siebie dostrzegamy. Tak naprawdę nie znamy do końca ludzi, z którymi spędzamy dnie i których wydaje nam się, że znamy. Niejednokrotnie wiele faktów z ich życia mogłoby nas zaskoczyć. W książce tajemnica goni tajemnicę, przewijają się postacie, z których każda coś wnosi do treści, a nasze podejrzenia, często mylnie, padają na kolejnych bohaterów powieści.
Spójną akcja, w której jednak mi nieco zabrakło szybszego tempa. Autorka zbyt dokładnie rozwodzi się nad niektórymi szczegółami powieści, które nie miały wielkiego znaczenia dla całej treści książki. To sprawiło, że było kilka momentów, w których w książce nic się nie działo, a ja zaczynałam się nudzić. Pomijając ten fakt to naprawdę dobrze dobrani bohaterowie, skrywający wiele tajemnic, umiejący zaintrygować, ale i czasem swoimi decyzjami zaintrygować czytelnika.
Książkę czytało się bardzo przyjemnie i serdecznie ją polecam.
Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.

Informacje dodatkowe o Sąsiadka:

Wydawnictwo: Agora
Data wydania: 2022-07-13
Tytuł oryginału: Elskeren
Dodał/a opinię: Małgorzata Styczeń

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna

Zobacz opinie o książce Sąsiadka

Kup książkę Sąsiadka

Prawie jedną trzecią życia przesypiamy, wiedziałaś o tym? A jednak często nie mamy pojęcia, co nam się śni.

Jeśli nie da się dalej ciągnąć małżeństwa, to oczywiście rozumiem to, wtedy sprawa jest jasna. Ale najpierw trzeba je zakończyć. Nie wskakuje się do wyra z kimś innym, dopóki ma się męża. Trzeba okazać odrobinę szacunku swojemu partnerowi.

Psychoterapeutka
Helene Flood0
Okładka ksiązki - Psychoterapeutka

Wciągnęła cię ,,Pacjentka"? Musisz przeczytać ,,Psychoterapeutkę"! Czy ekspertka od cudzej psychiki może się mylić co do własnych emocji? Sara...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;