Scandals.com

Moje pierwsze zetknięcie się z twórczością pani Marty przerodziło się w miłość do jej stylu i tego co przelała na papier w swojej nowej książce. Mimo, że jest to młodzieżówka to zdecydowanie nadaje się ona dla czytelnika powyżej szesnastego roku życia, ponieważ treść tej pozycji jest mocna, a poruszone tematy mogą niektórym wydawać się nieco kontrowersyjne. Jednak warto dać lekturze szansę i doczytać ją do końca, gdyż to właśnie na finalnych kartach wszystko się wyjaśnia i otrzymujemy odpowiedzi na dręczące nas pytania.

Axel Holden to kapitan szkolnej drużyny koszykówki. Arogancki i pewny siebie chłopak jest wielbiony przez wszystkich uczniów. Jego życie byłoby idealnie doskonałe, gdyby nie awersja do jednej z uczennic Julii Tate. Ta dziewczyna nikomu nie wadzi, dobrze się uczy, jest cicha i skromna. Jednak państwo Holden stawiają mu ją za wzór do naśladowania, co działa na nerwy Axelowi, gdyż zna on jej pewien mroczny sekret. Dlatego by jej dokuczyć i zdemaskować nagrywa filmik, który ukazuje jej romans z jednym z profesorów. Kapitan koszykówki najpierw pokazuje dowody dyrektorowi, ale ten ucisza sprawę, co doprowadza chłopaka do furii. Wtedy ten osobiście pokazuje filmik Julii i mówi jej, że zamieści go na stronie scandals.com, przez co jej życie zmieni się w piekło. Wtedy dzieje się coś, czego nie spodziewał się Holden i zmienia jego plany względem uczennicy.

Dlaczego Julia sypiała z nauczycielem i stroniła od życia towarzyskiego? Jakie wrażenie wywarł na Axelu bliski kontakt z dziewczyną? Czy chłopak zniszczy i ośmieszy ją przed całą szkołą, a może zmieni do niej swoje nastawienie?

Muszę przyznać, że ta historia wciągnęła mnie od samego początku, chociaż nie ukrywam, że bohater zwłaszcza na początku bardzo mnie denerwował i nie polubiłam go. Dopiero pod koniec powieści zyskał w moich oczach. Za to postać Tate bardzo przypadła mi do gustu. Przejmowałam się bardzo, gdy coś nieprzyjemnego ją spotykało i przeżywałam z nią problemy, z którymi się borykała.

Wykreowany świat jest realny i często spotykany w dzisiejszych czasach. Młodzi ludzie kontra rodzice, którzy mają względem nich własne plany. Bohaterowie chcą studiować i robić to co kochają, jednak ich bliscy nie pochwalają ich wyborów. Za to wciąż stawiają coraz to nowe wymagania, nie zauważając że ich dzieciom potrzebna jest z ich strony przede wszystkim miłość, zrozumienie i wsparcie. Wspaniale było obserwować przemianę wewnętrzną obojga młodych ludzi i jak wspólnie dojrzeli oraz zrozumieli co tak naprawdę się w życiu liczy.

Nie myślcie sobie, że ta powieść jest cały czas poważna oraz porusza tylko ważne tematy. Są też momenty, które mnie rozśmieszały oraz takie, gdzie robi się gorąco, a wyobraźnia zaczyna pracować na najwyższych obrotach. Powiem wam, że emocje są tak silne, że nieraz musiałam przez chwilę odsapnąć, by móc kontynuować czytanie.

Jestem dumna, że autorka obdarzyła mnie zaufaniem i pozwoliła mi objąć patronatem tę książkę. Szczerze nie żałuję i z całego serca będę polecać ją każdemu. Styl pani Marty jest prosty i przystępny co ułatwia nam szybkie jej przeczytanie. Treść jest sensowna, przemyślana, a wszystkie rozpoczęte wątki łączą się w spójną całość. Nie nudziłam się nawet przez chwilę i jeszcze przez długi czas analizowałam fabułę. Dlatego zachęcam was do sięgnięcia po tę lekturę.

Informacje dodatkowe o Scandals.com:

Kup książkę Scandals.com

Damiano
Marta Zbirowska0
Okładka ksiązki - Damiano

Sofia Esposito wie, że już niedługo zostanie jej odebrana wolność. Wyjdzie za mąż za mężczyznę, którego nie wybrała. Za kogoś, kto będzie traktował ją...

Matteo
Marta Zbirowska0
Okładka ksiązki - Matteo

Matteo Castelli jest synem, a zarazem następcą bezwzględnego capo Nowego Jorku. Kiedy wpada do domu publicznego prowadzonego przez znajomą burdelmamę,...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;