Scandals.com

RECENZJA

"SCANDALS.COM"

AUTOR: MARTA ZBIROWSKA

WYDAWNICTWO: NIEZWYKŁE

"Był tak blisko, a ja nie miałam ochoty uciekać. W tym chłopaku mimo wielu wad było coś, co mnie otumaniało, coś, co było silniejsze niż chęć ucieczki."

Scandals.com  książka należy do kategorii literatura młodzieżowa.
Książka od pierwszych stron wciąga, wachlarzem emocji, zaciekawia swoją fabułą i dobrze pokazuje, że od nienawiści do miłości tylko jeden krok, tak samo jest w drugą stronę
Historia budzi emocje i pokazuje problemy młodych ludzi,  którzy popełniają wiele błędów, zmagają się ze swoim problemami i żyją skandalami innych. Pokazuje ich miłości, intrygi i szkolne problemy.
W książce dostajemy sporą dawką akcji, ciągle coś się dzieje, sporo ilość dialogów, słowne potyczki.
Autorka pokazała, jaki wpływ ma hejt, poniżanie i wyśmiewanie się z innych.

Autorka ma lekki i przyjemny styl, w odbiorze, dzięki czemu książkę czyta się zaskakująco szybko.

Co tutaj znajdziecie:

-Zakazana relacja, romans z nauczycielem.
-Hate-love
-Strona internetowa, gdzie wszystkie najciekawsze plotki lądują.
- Nastolatki i ich problemy
-Problemy z rodzicami
- Sportowy- koszykówka
-Intrygi, prześladowania
-Trudne relacje
-Szara Myszka- Bad boy
-Przyjaźń
-Brak akceptacji

Książka napisana jest z perspektywy głównych bohaterów, Julii i Axela, dzięki temu mamy pełny obraz, tego co myślą, przeżywają, z jakimi emocjami walczą. Widzimy ich przemianę i jak się do siebie zbliżają.
Bohaterowie ciekawie wykreowani, różnorodni, bardzo wyraziści,  to młodzi bogaci ludzie, którzy jeszcze nie dorośli, popełniają mnóstwo błędów pod wpływem emocji, impulsu. Czasami doprowadzą swoim zachowaniem nas do złości, ale maj również i zalety.
Widać ich przemianę. Julia uczyła się obecności innych wokół siebie, Axel zmienił swoje zachowanie, podejście wobec innych.

Julia cicha, wycofana, spokojna, skupiona wyłącznie się na nauce, trzyma się na uboczu.
Z drugiej strony boleśnie doświadczyła zawodu miłosnego, z którego bardzo szybko się pozbierała, może troszkę za szybko, jednak zachowanie pewnego chłopaka, zmieniło wiele w jej życiu.
Chciała być niewidzialna, ale za sprawą Axela wylądowała na pierwszej stronie scandals.com.

Axel pewny siebie, arogancki, gwiazda szkolna, w dodatku typowy bad boy, który jest, ciągle jest na świeczniku, otoczony wianuszkiem dziewczyn, ta wersja niegrzecznego chłopca została świetnie wykreowana.
Pokaże inną twarz, zobaczymy w nim również chłopaka, który musi dostosowywać się do rodziców, którzy go nie wspierają, tylko wymagają i ustawili mu drogę w dorosłe życie, a on chce obrać inną. Zachowanie chłopaka bywało nie do odgadnięcia.

Julia Tate to skryta uczennica, który wszystko robi, aby pozostała niezauważona przez swoich rówieśników. Stara się nie wychylać i skupia się wyłącznie na nauce. Ma dwoje przyjaciół, którzy ją wspierają. Niestety skrywa przed wszystkimi wstydliwy sekret, który nie chciałaby, żeby  ujrzał światło dzienne. Jednak Axel Holden, kapitan szkolnej drużyny koszykarskiej go poznał. Nagrał filmik pokazujący zażyłą relację Julii  z profesorem i wysłał go do dyrektora szkoły. Chłopak nienawidzi dziewczyny i zrobi wszystko, aby uprzykrzyć jej życie i zrobić z niego piekło. W dodatku jego rodzice ciągle stawiają dziewczynę za wzór, ale gdy zna się jej sekret, wcale dziewczyna nie wydaje się taka idealna. Początkowo chciał wstawić filmik na stronę scandals.com i zrobić z niej pośmiewisko, ale to mogło nie przynieść efektów,  jakich chciał.
Jednak nie przewidział, że gdy pozna bliżej Julię i zbliży się, do niej może wszystko się zmienić. Był coraz bardziej zafascynowany dziewczyną.

-Czy Axel zniszczy życie Julii?
-Do czego posunie się chłopak, chcąc dopiec dziewczynie?
-Jak wpłynie na dziewczynę  sekret jej rodziców, gdy odkryje, niespodziewanie co przed nią ukrywali?
-Czy Axel zdobędzie Julię?

Polecam 🥰

Dziękuję wydawnictwu i autorce za egzemplarz do recenzji.

Informacje dodatkowe o Scandals.com:

Kup książkę Scandals.com

Damiano
Marta Zbirowska0
Okładka ksiązki - Damiano

Sofia Esposito wie, że już niedługo zostanie jej odebrana wolność. Wyjdzie za mąż za mężczyznę, którego nie wybrała. Za kogoś, kto będzie traktował ją...

Matteo
Marta Zbirowska0
Okładka ksiązki - Matteo

Matteo Castelli jest synem, a zarazem następcą bezwzględnego capo Nowego Jorku. Kiedy wpada do domu publicznego prowadzonego przez znajomą burdelmamę,...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;