Ściana Burz

"Ściana Burz" Ken Liu druga część serii Pod Sztandarem Dzikiego Kwiatu, czy warto było sięgnąć po drugą część?
Kiedy Kuni Gary pokonał Mate Zyndu został cesarzem Dary obecnie jako cesarz Ragin ma jeszcze więcej kłopotów i zmartwień, tajemniczy Lyucu dociera do wybrzeży jednej z wysp zaraz przy mitycznej Ścianie Burz. Chociaż wydawało się że mieszkańcy staną do bratobójczej walki to czeka ich coś o wiele gorszego. Czy mieszkańcy połączą siły i pokonają wroga?
Pierwszy tom Królowie Dary był przepełniony opisami świata, kultury i religii moim zdaniem było to takie wprowadzenie do akcji która rozpoczeła się w drugim tomie. Ściana Burz już od początku zadziwia skupienie na postaciach, nieustająca akcja, chociaż Kuni Garu nadal pozostaje ważny to wprowadzane są nowe postacie, cesarskie dzieci: Timu, Thera, Phyro i Fara którzy na prawdę zaskoczą nie jednym.
Autor w drugim tomie nadal utrzymuje dobry poziom, potrafi świetnie opisać postacie tak że zaciekawiają czytelnika ale nie ukazują od razu całej prawdy o nich, opis świata wokół nich jest na prawdę ciekawy, możemy sobie wszystko dobrze wyobrazić i nie jesteśmy nim znudzeni, bardzo intrygująco poprowadzona akcja aż ma się ochotę brnąć dalej.
Rodzeństwo które odgrywa w tej książce główne role bardzo wiele wnosi do książki, każde ma odmienny charakter może dlatego że dzieci pochodzą od różnych matek. Timu jest bardzo mądry i wytrwały, uczy się bo chce dużo osiągnąć za to Phyro jest jego przeciwieństwem jest bardzo wybuchowy i od razu reaguje agresją. Thera posiadająca cechy obu braci stara się zawsze załagodzić sprzeczki a najmłodsza Fara która jest na etapie dojrzewania wszystkiego się czepia przez co często powstają zgrzyty i nie porozumienia.
Chociaż na początku przeraziłam się wielkością książki która ma blisko 800 stron to postanowiłam ją zacząć a jak już zaczęłam to przeczytałam tak szybko że nawet nie wiem kiedy. To na prawdę dobra książka którą warto przeczytać więc zapraszam za zabranie się za tom pierwszy i szybkie sięgnięcie po Ścianę Burz.

Informacje dodatkowe o Ściana Burz:

Kup książkę Ściana Burz

Pod sztandarem Dzikiego Kwiatu. Tom I. Królowie Dary
Ken Liu0
Okładka ksiązki - Pod sztandarem Dzikiego Kwiatu. Tom I. Królowie Dary

Definicja sprawiedliwości zmienia się w trakcie trwania rewolucji! Długo wyczekiwana seria Kena Liu nareszcie w Polsce! Oto misterna, wielowątkowa i wielopoziomowa...