Sekretny składnik

AUTOR:

Iza Frączyk - strona autorska

Jagna Rolska - strona autorska

BookEnd Wydawnictwo

"A w ku­li­nar­nym świe­cie, wia­do­mo, cza­sa­mi można było po­ła­mać sobie zęby o, z po­zo­ru nie­istot­ny, sma­ko­wy niu­ans. Jak ni­gdzie in­dziej w tej bran­ży dia­beł, i w prze­no­śni, i w prak­ty­ce, tkwił w szcze­gó­łach."

"Sekretny Składnik" książka z gatunku romans, literatura obyczajowa.

Autorki idealnie współgrały ze sobą, mają podobny styl i pióro. Gdybym nie wiedziała, że pisały to dwie osoby, wcale bym się nie zorientowała. Mają świetne pióro.

Nie miałam okazji jeszcze poznać pióra autorek, tym bardziej się cieszę, że miałam możliwość przeczytania tej książki.

Książka zdecydowanie mnie wciągnęła i bardzo miło spędziłam z nią czas.

Autorki miały naprawdę super pomysł na historię tej opowieści.

Trafiamy na Podhale i jego przepiękne widoki, tam, zostajemy wciągnięci w świat reflektorów kulinarnego show, rywalizacji, intryg, romansów, różnych zdarzeń, w tle zobaczymy morderstwo a wszystko to dosmaczone wybornymi potrawami.

Autorki świetnie opisały kulisy show-biznesu kulinarnego, poczynań i rywalizacji wśród kamer. To nie łatwy kawałek chleba, a spora część zrobi naprawdę wiele, aby błyszczeć pośród fleszy i zdobyć serce publiczności. A to, co się dzieje, poza kamerami bardzo często odbiega od medialnego wizerunku. Prawda ekranu nie ma nic wspólnego ze zwykłą rzeczywistością.

Wątek miłosny bardzo interesujący, dający smaczku.

Bohaterowie świetnie wykreowani, są wyraziści, charakterni, barwni, niektórzy wyrachowani. Uważam, że są bardzo realnie nakreślone. Prawdziwy miszmasz. Jednych polubiłam drugich mniej. A z Portugalczykiem się nie polubiliśmy, bardzo śliski typ. Babcia Klimka to była petarda.

Każda z postaci wiele wnosi do tej historii.

Autorki przedstawiły różne twarze bohaterów.

Liliana Krasnodębska szła przez życie niczym tyran, podwodnych traktowała niczym przedmioty. A otaczających ją ludzi miała za pionki w swoich rozgrywkach. Zdawała sobie sprawę, że bezwzględne dążenie do celu pozwoli utrzymać się jej na powierzchni. Niestety samo życie ja tego nauczyło.

Sebastiano Costa pochodził z Portugalii, był kucharzem, niestety nie miał tego czegoś, co powinien mieć, prawdziwy kucharz. Wszystko robił, aby utrzymać się wśród blichtru i fleszy.

Klemens kucharz amator, który kochał gotować i eksperymentować w kuchni. Szalenie kreatywny.

To postać, którą polubiłam od samego początku.

Korneli Omasta kucharz, celebryta, który ma na koncie kilka wydanych książek kulinarnych.

Również bardzo pozytywna postać

Gustawa Groń Podhalański biznesmen, który ufundował nagrodę i stworzył całą otoczkę dla uczestników kulinarnego show. Od dawna kocha się w Lilianie.

Co znajdziesz w tej pozycji:

- Rywalizację

- Intrygi

- Kulinarne show

- Świetne dialogi

- Wątek miłosny

- Wątek kryminalny

W wyniku nieszczęśliwego zdarzenia, do pensjonatu Klemensa Smrek Kotelnickiego zostaje zakwaterowana spora grupa celebrytów i gwiazd kulinarnych. Kulinarne show musi trwać. Niestety wszystko idzie nie tak, jak wszyscy by sobie tego życzyli.

Życie napisze dla nich przeróżne scenariusze.

Klimek zostaje wciągnięty jako uczestnik i będzie musiał odnaleźć się przed telewizyjnymi kamerami. Jednak zdarza się między czasie potworna tragedia.

Jak odnajdą się uczestnicy telewizyjnego programu, wobec tych zdarzeń.

- Czy Klemens odnajdzie się wśród kamer?

- Co łączyło Lilianę i Sebastiano?

- Jak rozwinie się relacja Klimka i Liliany?

- Kto doprowadził do tragicznego zdarzenia?

- Czy Sebastiano miał coś wspólnego z podpaleniem Serca Tatr?

-Kto sieje intrygi wśród ekipy?

Polecam.

Dziękuję bardzo za egzemplarz do recenzji.

Informacje dodatkowe o Sekretny składnik :

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2023-02-08
Dodał/a opinię: Mirela Marcinek

Zobacz opinie o książce Sekretny składnik

Kup książkę Sekretny składnik

Siemowit Zagubiony