Serce w bliznach

" Miała wrażenie, że wegetuje, życie przecieka jej przez palce, a ona przygląda się z boku i nie może po nie sięgnąć. Jakby nie należało do niej. Żyła, a jakby była martwa".

Czy można kochać mając okaleczone serce? Dwójka głównych bohaterów tej powieści ma problem z uczuciami. On, ponieważ po wypadku rzuciła go ukochana. Ona, zdominowana przez ojca, nie jest w stanie robić tego, co jej podpowiada serce. Czy wygra miłość czy zakorzenione w nich emocje?

"Serce w bliznach" to wzruszająca historia Filipa i Anity, dwóch poranionych dusz. Filip, były strażak, po niefortunnej akcji pożarniczej, w wyniku której uległ wypadkowi i poparzeniu, próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Nie jest to dla niego łatwe, ponieważ to przykre zdarzenie odebrało mu wszystko, co do tej pory kochał, a więc swoją pracę i narzeczoną. Od tamtej pory szybko się irytuje i jest nieufny. Ciężko mu nawiązać jakiekolwiek relacje.

"Już sam nie wiedział, o co mu chodzi i dlaczego się czepia. Od czasu wypadku stał się nieufny, na wszystkich patrzył podejrzliwie, doszukiwał się fałszu, niejednokrotnie bezpodstawnie. Chwilami łapał się na irracjonalnym zachowaniu, beształ w myślach, ale w chwili poznania kogoś wszystko zaczynało się od początku - na nowo stawał się podejrzliwy".

Z tego stanu agonii wyciąga go Ania, wdowa po strażaku, która zakłada fundacje "Ogniste Serca" pomagającą rodzinom poległych strażaków odnaleźć się po tragedii. Angażuje ona Filipa w pomoc fundacji.

Kiedy do organizacji przybywa Anita, wydelegowana przez ojca do pomocy przy festynie, między nią a Filipem zaczyna coś iskrzyć. Początkowo te iskry nie zwiastują nic dobrego. Droczą się jak pies z kotem. Są podobni w swoich złośliwosciach do Toma i Jerego. Z czasem jednak, według polskiego przysłowia: "kto się czubi, ten się lubi", rodzi się między nimi uczucie. Czy jednak przetrwa próbę charakterów?

To, co otrzymałam to świetnie skonstruowana powieść obyczajowa z elementami psychologicznymi. Autorka pokazuje, że nasze charaktery są kształtowane od dzieciństwa lub tego, co przeszliśmy. Stąd też bardzo dobra kreacja bohaterów. Szczególnie drażniło mnie zachowanie Filipa, co świadczy o tym, że książka wywoływała emocje.

Ta powieść mnie zachwyciła, a zakończenie ogromnie zaskoczyło. Nie spodziewajcie się zwykłego romansu. "Serce w bliznach" ma głębszy, bardzy ważny sens. Autorka ukazała prawdziwość sytuacji, dość smutną i bolesną realność. I nie chodzi mi to akurat o sam aspekt wypadku i zewnętrzne blizny Filipa, a o wewnętrzną walkę z samym sobą. I niekiedy sam plaster nie wystarczy. Bardzo polecam!

Informacje dodatkowe o Serce w bliznach:

Wydawnictwo: Lucky
Data wydania: 2022-08-08
Tytuł oryginału: Serce w bliznach
Język oryginału: Polski
Dodał/a opinię: Dominika Kus

Zobacz opinie o książce Serce w bliznach

Kup książkę Serce w bliznach

Miasteczko
Natalia Nowak-Lewandowska0
Okładka ksiązki - Miasteczko

Niektóre tajemnice należą tylko do nas, w każdej chwili możemy je ujawnić i zmienić bieg naszego życia. Przejmująca powieść o małym miasteczku, dawnych...

Groch z kapustą
Natalia Nowak-Lewandowska0
Okładka ksiązki - Groch z kapustą

Wiesława Rozwadowska kocha święta. Kocha je po swojemu, bo doskonale wie, że święta z rodziną mogą skończyć się wyłącznie w jeden sposób - kompletną katastrofą...

Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;