Singielka

Tom 9 cyklu Pink Book

Tym razem czeka nas emocjonalny rollercoster, który zafundowała czytelnikom Meg. Po tym, co zrobiła, dręczą ją wyrzuty sumienia wobec Ericka, więc postanawia wyjechać w tajemnicy do Londynu. Tam poznaje uroczych ludzi, dostaje prace w kawiarni i zaczyna się przyjaźnić się z Tomem. Wydaje jej się, że pobyt tam pozwoli zapomnieć dziewczynie o miłości jej życia. Jednak nic bardziej mylnego, ponieważ zakochany w niej Evans postanawia szukać ukochanej. Zjawia się więc niespodziewanie w Londynie.

W tym momencie cała zabawa zaczyna się od nowa. Wracają stare uczucia i ciążące na sumieniu poczucie winy, które nie pozwalają Meg postępować logicznie. Cała powieść opiera się tym razem na emocjach, na myśleniu o tym, co się wydarzyło. Dziewczyna nie może zapomnieć okrucieństwa, jakiego się dopuściła, więc próbuje zagłuszyć prawdziwe uczucia nie tylko przed sobą, ale też przed całym światem.

Jej irracjonalne postępowanie doprowadza do kolejnych dziwnych sytuacji. Zupełnie niechcący wplątany zostaje w to również Tom, co jeszcze bardziej komplikuje sprawę powrotu Meg do Ericka, która nieustannie bije się z myślami, czy wyjawić ukochanemu prawdę. Czy kiedyś znajdzie na to odwagę? Tego nie wiemy, ale z pewnością czeka ją jeszcze nie jedna życiowa rozterka, a powrót do Ericka nie będzie już taki prosty.

"Singielka" to historia o miłości, wyrzutach sumienia, każe, która człowiek wymierza sobie sam za popełnione czyny, ale też o zwykłej, bezinteresownej przyjaźni między kobietą i mężczyzną. Wyraźnie zarysowuje się tutaj brak szczerości, wstyd oraz strach o to, co będzie, gdy prawda wyjdzie na jaw. Meg najwyraźniej boi się konfrontacji z samą sobą. Woli mącić i kłamać, zamiast zmierzyć się z prawdą, a to wszystko z obawy o utraty ukochanego. Nawet nie daje mu więc szansy na zajęcie stanowiska w tak ważnej sprawie.

Według mnie postępuje więc trochę jak egoistka. Rani Ericka świadomie, zapominając, że najgorsza prawda jest lepsza od kłamstwa. Trochę mnie irytuje jej zachowanie. Cały czas ucieka, chowa głowę w piasek. Jestem ciekawa, kiedy zorientuje się, że ucieczka to nie jest najlepszy sposób na odzyskanie spokoju. Czekam na dalszy rozwój sytuacji, ale już wiem, że z pewnością rozwiązanie i happy end nie przyjdzie tak szybko. Autorka z pewnością zadba o to, aby czytelnik nie nudził się rozwojem sytuacji.

Informacje dodatkowe o Singielka:

Kup książkę Singielka

Dyrektorka generalna
K.N. Haner0
Okładka ksiązki - Dyrektorka generalna

Kontynuacja bestsellerowego ,,Dyrektora generalnego"! Połączyło ich uczucie, rozdzieliła prawda. Jak potoczą się dalsze losy zakazanego romansu Olivii...

Przebudzenie Morfeusza
K.N. Haner0
Okładka ksiązki - Przebudzenie Morfeusza

Po zniknięciu Adama Cassandra względnie uporządkowała swoje życie. Znów zamieszkała w Toronto, a iskierką nadziei jest dla niej synek -- Tommy. Dziewczyna...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;