Słodka rewolucja

Czy zastanawialiście się kiedyś co stoi za zachowaniem osób, którzy gnębią innych?

Alice Flecher „Pączuś” zawsze marzyła o prowadzeniu cukierni i właśnie zaczyna je spełniać. Odkupiła od swojego pracodawcy lokal i stała się jego właścicielką. Niestety, ale interes nie idzie za dobrze, gdy wkoło pełno konkurencji. Jedyną pomocą okazuje się osoba, której dziewczyna nigdy nie chciała już oglądać. Jak pojawienie się znajomego ze szkolnych lat wpłynie na jej życie?

Nathan Darcy niegdyś wschodząca gwiazda futbolu, jednak jego kariera legła w gruzach, gdy kontuzja nogi nie pozwoliła mu wrócić do gry. Odnalazł swoje powołanie w ratowaniu upadających biznesów i okazał się być w tym całkiem niezły. Już od szkolnych lat lubił rządzić ludźmi i ustawiać ich po kątach. Dziwnym zbiegiem okoliczności trafia do cukierni, gdzie pracuje Alice. Czy podejmę się wyzwania? I będzie w stanie uratować lokal mimo niechęci do właścicielki?

Ah cóż to była za historia, inna niż wszystkie które do tej pory czytałam. Zderzenie dwóch przeciwstawnych bohaterów: ofiary i prześladowcy. Lecz Alice nie jest już bezbronną dziewczynka tylko silną kobietą, która potrafi walczyć o swoje. Nathan to arogancki i bezczelny typ, który myśli, że wszyscy się go boją i nikt nie odważy mu się sprzeciwić. Czeka go jednak niemiła niespodzianka.

Autorka miała odwagę opisać bohaterkę „plus size” która zmaga się z wieloma problemami i nie są one nam wcale obce. W życiu też mamy wokół siebie takich Nathanów, którzy zatruwają nam życie zupełnie bez powodu czy to w życiu prywatnym czy zawodowym. Bardzo zżyłam się z Alice i jej kibicowałam. Przy bliższym poznaniu zrozumiałam też pewne zachowania Nathana i zyskał w moich oczach. Nie jest taki do końca zły. Dajcie mu szansę i przekonajcie się sami.

Książka jest debiutem autorki i moim zdaniem bardzo udanym. Styl pisania przypadł mi do gustu i książkę wręcz pochłonęłam na raz. W żadnym wypadku nie można tu mówić o nudzie. Jest wiele sytuacji wywołujących śmiech, ale też i wzruszenie. Podczas czytania towarzyszyła mi cała gama emocji. A zakończenia totalnie się nie spodziewałam.

Jestem jak najbardziej na tak i czekam na dalsze pozycje od Kingi. Z całego serca będę Ci kibicować i już nie mogę się doczekać następnych pozycji od Ciebie

Informacje dodatkowe o Słodka rewolucja:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-07-27
Tytuł oryginału: Słodka rewolucja
Język oryginału: Polski
Dodał/a opinię: Anitka_170

Zobacz opinie o książce Słodka rewolucja

Kup książkę Słodka rewolucja

Słodka nienawiść
Kinga Godurowska0
Okładka ksiązki - Słodka nienawiść

Zabawny romans biurowy z ciałopozytywnym przesłaniem! Lana Wood jest przebojową i optymistycznie nastawioną do życia kelnerką, która określa się mianem...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;