Służąca

Czasami nie spodziewamy się jakie niebezpieczeństwa na nas czekają, ludzie wydają się mili, miejsca urocze a domy takie ciepłe i rodzinne dopiero z czasem okazuje się, że nasza naiwność może obrócić się przeciwko nam.
Julia uwielbia sprzątać, dlatego też zajmuje się tym zawodowo, chce dojść jak najdalej, ale nie za wszelką cenę. Kiedy zaczyna pracę u Borewskich, od razu coś jej nie pasuje, jej intuicja ją nie myli i już niedługo wpada w ich sidła, z których nie umie się już wyplątać.
Nie wiem, jak autorka to robi, ale przez całą książkę czułam napięcie, czekałam tylko na moment, w którym wszystko wybuchnie i stanie się coś strasznego. Ta historia zdecydowanie jest do przeczytania na raz, nie da się od niej oderwać, bo tam ciągle się coś dzieje, a ciężko jest przerwać czytanie w połowie akcji.
Bohaterowie byli bardzo dziwni i kryli w sobie tajemnice, Borewski zdecydowanie cierpiał na jakieś zaburzenia psychiczne, a jego żona upajała się tym, w jaki sposób on poniża kobiety. Była to bardzo dziwna i niezrozumiała relacja, gdyby była zależna od jego pieniędzy, to jeszcze można by to zrozumieć, dlaczego ona z nim jest, ale dom i majątek należał do niej. Jedyną pomocną osobą był Kacper, syn Borewskiego, który od początku był przy Julii, ale jak to często bywa, te dobre osoby na końcu okazują się tymi złymi, więc nawet na chwilę mu nie zaufałam. Mężczyzna był dość zagadkową postacią, ponieważ był pisarzem, a jego ostatnia książka opierała się na przeżyciach z poprzednią służącą, co ciekawe, kiedy w domu pojawiła się Julia, zaczął pisać kolejną książkę, dlatego podejrzewałem go o najgorsze, bo myślałam, że jest gotowy zrobić wszystko, żeby tylko jego kolejna książka stała się bestsellerem.
Bystry obserwator może wiele przewidzieć, ale zdecydowanie nie wszystko, jest tutaj wiele zaskakujących i szokujący scen, większość czyta się na jednym wdechu, autorka zdecydowanie umie budować emocje.
Takie historie pokazują nam, że w ładnym domu nie zawsze dzieją się dobre rzeczy, a dobra pozycja społeczna to czasami tylko przykrywka.

Informacje dodatkowe o Służąca:

Kup książkę Służąca

Uwikłana
Alicja Sinicka0
Okładka ksiązki - Uwikłana

Sztuka nie zna ograniczeń. I może prowadzić do szaleństwa. Nowa powieść Alicji Sinickiej, autorki bestsellerowych thrillerów psychologicznych ,,Stażystka"...

Będziesz tego żałować
Alicja Sinicka0
Okładka ksiązki - Będziesz tego żałować

Początek nowej serii autorki bestsellerów „Stażystka” i „Służąca”! Uciekała przed niebezpieczeństwem. Azyl okazał się pułapką...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;