Śmiech diabła. Dzieci Starych Bogów

Tom 1 cyklu Dzieci Starych Bogów

Tytuł : Dzieci Starych Bogów Ś

miech Diabła

Autor : Agnieszka Miela

Bertrama i Aine poznajemy w dzieciństwie. On wysłany przez swojego ojca na samobójczą misję, ona córka wielkiego wojownika, ciągle pragnąca mu zaimponować i dorównać braciom. Dzieci potomków Strach Bogów pewna dnia tracą wszystko. Cały ich świat legł w gruzach. Pozostało tylko pragnienie zemsty za wyrządzone krzywdy.

Autorka stworzyła wspaniały świat, inny nietuzinkowy tajemniczy i szalenie wciągający. Ja osobiście przepadałam.

Nie jest to książka którą czyta się lekko i łatwo. Trzeba sie odrobinę skupić pomyśleć, poznacie terminologię, do tego dochodzą przeskoki czasowe.

Z upływem stron okazuje się, że chcesz tego świata coraz więcej i więcej.

Wspaniale wykreowane postacie, o silnych charakterach. Nie ma tam cukierkowej księżniczki i pięknego księcia. Nie ma płomiennego romansu ochy i achy to nie ta bajka. Jest za krew i łzy. I choć Bertram momentami był irytujący, to ma w sobie coś takiego, że wybaczam mu wszystko.

Książka ta zaskoczyła mnie swoje brutalnością. Uważam jednak, że było to konieczne dla lepszego zrozumienia ogółu, zachowań bohaterów i całego świata. Niektóre sceny mroziły mi krew w żyłach. Nie jest to książka dla każdego. Klimat jest mroczny, ale wciągający. Fantastyka na naprawdę dobry poziomie.

Autorka posiada w sobie pokłady niesamowitej energii, jest bardzo zaangażowana. Ma naprawdę duży dystans do samej sobie i całego otaczającego świata ❤️

Szczerze mówiąc czekam na ekranizacje.

Polecam polecam polecaam

⚔️⚔️🗡️🗡️🗡️🍂🍂🍂

Informacje dodatkowe o Śmiech diabła. Dzieci Starych Bogów:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2021-03-16
ISBN: 9788382021714
Dodał/a opinię: Po_czytane

Zobacz opinie o książce Śmiech diabła. Dzieci Starych Bogów

Kup książkę Śmiech diabła. Dzieci Starych Bogów

Grzechy ojców
Agnieszka Miela0
Okładka ksiązki - Grzechy ojców

Gdy mrok domaga się ofiar, nie szukaj schronienia w cieniu. Las Śpiących ponownie przemówił. Złożone w nim niegdyś przysięgi nabrały nowej mocy i raz jeszcze...

Krew Wilka. Dzieci Starych Bogów.
Agnieszka Miela0
Okładka ksiązki - Krew Wilka. Dzieci Starych Bogów.

Gorszy od milczenia bogów jest czas, gdy ponownie przemówią. Ziemie Kerhalory pogrążają się w mroku. Karmazynowe Bractwo, ślepo posłuszne woli Jarlego...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;