Sonata dla Motyla

Do przeczytania tej książki namówiła mnie pani z biblioteki. Śliczna okładka też zachęcała, więc się skusiłam. Od razu mówię, że nie żałuję. To jedna z lepszych lektur, którą przeczytałam w tym roku.
Julia czyli Anna jest studentką w Warszawie. Wynajmuje wraz dwiema przyjaciółkami mieszkanie, pracuje i dobrze się bawi. Po telefonie zastępczej mamy Elżbiety, dziewczyna pakuje walizkę, rezygnuje z wyjazdu nad morze i jedzie do Zguby. W Bluszczowym Dworku jest już prawie cała rodzina, która zebrała się by spędzić ostatnie dni życia z umierającą na białaczkę matką. Pobyt w domu zmienia wyobrażenia i odczucia bohaterki. W dzieciństwie nie dostrzegała zbyt wielu rzeczy i spraw. Teraz jako dorosła kobieta potrafi wyciągnąć pomocną dłoń i dogadać się z przybraną szwagierką a nawet zaprzyjaźnić się z nią.
Karina wcześniej nie lubiła Julii. Wszystko ją w niej denerwowało. Zazdrościła jej rodziny, która obdarzyła ją bezgraniczną miłością. Sama była w dzieciństwie nieszczęśliwa i wychowywana bez jakichkolwiek uczuć. W małżeństwie starała się być idealną żoną i matką. Robiła różne rzeczy wbrew sobie aby zadowolić męża i bliźniaczki. Pani Motylska przeżywała bardzo odkrytą zdradę męża ale odważyła się podzielić tą wiadomością właśnie z Anną. Przed nią ściągnęła maskę idealnej, szczęśliwej kobiety i ukazała jej swoje prawdziwe oblicze.
Obie kobiety po śmierci Elżbiety postanawiają zmienić swoje życie, tłumione emocje i uczucia odrzucają daleko za siebie.
Jestem zachwycona książką Magdaleny Kubasiewicz. Autorka ciekawie przedstawiła tę historię, prostym i przystępnym językiem. Poruszone tematy dają czytelnikowi wiele do myślenia.
Mam kolejną część, która jest jakby kontynuacją losów Julii i Kariny. Zaraz zaczynam czytanie bo umieram z ciekawości co będzie działo się dalej. Na pewno polecam Wam tę lekturę!

Informacje dodatkowe o Sonata dla Motyla:

Kup książkę Sonata dla Motyla

Wilcza Jagoda. Klątwa dla demona
Magdalena Kubasiewicz0
Okładka ksiązki - Wilcza Jagoda. Klątwa dla demona

Ktoś morduje magów, by utkać klątwę. I nawet Jagoda Wilczek nie potrafi powiedzieć ani na kogo, ani w jakim celu zostało rzucone przekleństwo. Wiedźma...

Topienie Marzanny
Magdalena Kubasiewicz0
Okładka ksiązki - Topienie Marzanny

Dla Mary i Majki to miały być po prostu wakacje z dala od Krakowa. Niespodziewanie jednak zjazd rodzinny przeradza się w kryminalną zagadkę. Ginie Marzanna...