Stay with me. Dla ciebie wszystko

Jest to cudownie lekka powieść. Już od pierwszych stron poddaje nas dreszczyku emocji. Opisy wojny zawierają jedynie skrawki przeżyć Maxa i jego cierpienia, po stracie bliskiej osoby. Śmierć i wybór między większym a mniejszym złem. Strata najbliższych i krew na naszych rękach, która zdaje się nigdy nie blednąć. Nocne koszmary, które powracają za każdym razem, gdy zapada zmrok. Ogromny bagaż przeszłości, gdzie jedyna osoba, która zdołałaby go pomniejszyć, nagle niespodziewanie odchodzi.
W książce mamy ukazany motyw małego miasteczka, gdzie każdy wie tu wszystko o wszystkich. I kiedy własnie Alex się do niego sprowadza, próbując wymazać błędy własnej przeszłości, spotyka na swojej drodze Maxa, przystojnego sąsiada z przeciwka. Boi się obdarować go uczuciem, gdyż w przeszłości została skrzywdzona. Z kolei Max maskuje swoją utratę ufnym uśmiechem i flirtem.
Książka ukazuje nam jakby mądrości życiowe, opisy bohaterów z trudną przeszłością i odczucia krzywdy, jaką przez nią doznali. Wątek jest jeden, co sprawia , że zaczytujemy się w nią z przyjemnością. Mamy tu postacie negatywne, które potrafią się zmienić na lepsze. Bohaterowie pozytywni raczej się nie zmieniają. Każdy pragnie być szczęśliwy, jednak nie zawsze można uszczęśliwić wszystkich. Zostaje przedstawiony motyw matki, która dla swoich dzieci jest w stanie zrobić wszystko. Nawet wybaczyć to, co z pozoru jest dla nas niewybaczalne. Książka wbrew pozorom nie jest smutna, tylko daje nadzieję na lepsze jutro. Obecny jest stan nadziei, która czasem u wielu zanika, a u innych tli się wątłym płomieniem. Niebanalne rozterki, łzy, traumy, ale i szczęście, które przychodzi niespodziewanie. Uczy nas, że wszystko, co kiedyś zrobiliśmy złego, może zostać wybaczone i poniekąd zapomniane. Bywają tu przeróżne emocje, jednak żadne z nich nie są opisane intensywnie, tylko stopniowo dawkowane, by nie zaliczać jej do kategorii ani romansu, ani erotyku. Raczej powieść dla starszej młodzieży.
Czytałam ją z przyjemnością i daję 6 na 6.

Informacje dodatkowe o Stay with me. Dla ciebie wszystko:

Wydawnictwo: WasPos