Stażystka

Alicja Sinicka "Stażystka" 💛

Firma Marka Skalskiego zajmująca się produkcją hełmów ochronnych szuka pracownicy na stanowisku stażystki. Ten staż jest szansą na lepszą przyszłość dla Klaudii Neter. Dziewczyna jest zauroczona szefem. Ewa Skalska zdaje sobie sprawę dokąd zmierza relacja męża z młodą kobietą. Pytanie: dlaczego się na to godzi? Tymczasem w Oławie wyłowiono ciało blondynki, która pracowała w Skalski Sp. z o.o. Klaudia zaczyna obawiać się o własne życie.

"Ten mechanizm jest stary jak świat i taki prosty... Dajesz komuś chwiejne poczucie bezpieczeństwa, a później bezlitośnie je odbierasz, pozostawiasz samego sobie, żeby zatracał się w strachu i bezsilności. Później wracasz do niego i dajesz dużo więcej niż wcześniej, robiąc mu z mózgu papkę, którą na koniec bez trudu zjadasz."

Akcję powieści poznajemy z psychologicznego punktu widzenia dwóch kobiet, Klaudii i Ewy. Interesującą postacią jest Marek i jego obsesja. Podąża za określonym sposobem działania, który doprowadza do obłędu.
"Musisz zachować symetrię. Symetria jest równie ważna, jak przestrzeń. Gdy ją tracisz, wszystko zaczyna cię drażnić, niepokoić."
Książkę czytało się z zaciekawieniem. Zakończenie historii wydaje mi się przekombinowane. Liczyłam na innego sprawcę...

"Pamięć jest zawodna. Za każdym razem, kiedy wracamy do wspomnień, one piszą się na nowo."

Informacje dodatkowe o Stażystka:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2020-01-29
Dodał/a opinię: Karolina Wawrowska

Tagi: Polska

Zobacz opinie o książce Stażystka

Kup książkę Stażystka

Ludzką pamięć jest zawodna, nigdy nie stanowi wiernego odbicia przeszłości. W naszym umyśle nie ma raz na zawsze utrwalonych fotografii czy nagrań tego, co się wydarzyło. Wspomnienia to jedynie rekonstrukcje zdarzeń. Za każdym razem, gdy do nich wracamy, budujemy je od nowa.

W jego oczach
Alicja Sinicka0
Okładka ksiązki - W jego oczach

Kontynuacja bestsellerowej powieści "Oczy wilka" Elektryzujące połączenie romansu i sensacji Tajemniczy Artur Mangano to mężczyzna o wilczych oczach...

Karnawał
Alicja Sinicka0
Okładka ksiązki - Karnawał

To miała być wspaniała zimowa noc na Mazurach. Zmieniła się jednak w koszmar. Amelia cudem ocalała z tragedii, która rozegrała się w 2002 roku na wyspie...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;