Szczury Wrocławia

„Chaos” to pierwszy tom bestsellerowej serii „Szczury Wrocławia”, która łączy w sobie elementy horroru, science fiction i alternatywnej historii. Akcja rozgrywa się we Wrocławiu w sierpniu 1963 roku, kiedy miasto zostaje odcięte od świata z powodu epidemii czarnej ospy 😷.
W izolatoriach dochodzi do dziwnych zdarzeń-pacjenci zarażeni ospą zmieniają się w agresywne i nieśmiertelne istoty, które atakują personel i innych chorych. Milicja i wojsko próbują opanować sytuację, ale nie są przygotowani na taką skalę zagrożenia 🚓.
Wśród chaosu i przemocy przeżyć próbują także bohaterowie książki ponieważ nie ma tutaj jednego głównego bohatera i bardzo mi się to spodobało. Lektura zawiera ciekawy eksperyment-niektóre postacie są oparte na prawdziwych osobach, które zostały wylosowane przez autora spośród fanów serii aby następnie zostać w niej uśmiercone. ☠️
Powieść jest niezwykle wciągająca i trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony 📖💥. Świetnie oddaje klimat PRL-u, z jego szarą rzeczywistością, cenzurą, propagandą i korupcją 🕵️‍♂️🚧. Jednocześnie tworzy wiarygodny i oryginalny scenariusz apokalipsy zombie 🧪.
Autor nie oszczędza swoich bohaterów i czytelników, pokazując brutalność i okrucieństwo zarówno ludzi, jak i nieumarłych 🩸🗡️. Nie brakuje jednak również humoru, ironii i ludzkiej solidarności 👫🤝.
Chaos to znakomita lektura dla miłośników horroru i fantastyki, a także dla tych, którzy chcą poznać Wrocław z innej perspektywy 🌉🔍. To powieść pełna akcji, emocji i niespodzianek, która nie pozwala się nudzić. Polecam ją wszystkim, którzy lubią dreszczyk emocji i nie boją się krwi, szczurów, zombie i chaosu 💉🐀🌀!

Pamiętajcie, że to wszystko to dopiero pierwszy tom i początek epidemii. Mam nadzieję że uda mi się przeczytać kolejne!

Informacje dodatkowe o Szczury Wrocławia:

Kup książkę Szczury Wrocławia

Alpha Team
Robert J. Szmidt0
Okładka ksiązki - Alpha Team

Alpha Team. Ekipa Szmidta. Poznaj ich...Chcesz wiedzieć jak to jest, kiedy widzi się w celowniku twarz dziecka? Jesteś wtedy ostatnim śmieciem. By nie...

Toy Land
Robert J. Szmidt0
Okładka ksiązki - Toy Land

To uniwersum, w którym kilka lat później osadzona została akcja noweli Pola dawno zapomnianych bitew. W Toy Landzie znajdziecie wiele elementów, które...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;