Szelest

Małgorzata Oliwia Sobczak to młoda autorka, która całkiem niedawno zadebiutowała swoją świetną serią Kolory zła. Każdą z nich przeczytałam z ogromną przyjemnością i z jeszcze większą niecierpliwością czekałam na kolejną część. Byłam bardzo zwiedziona, że kończą się już przygody prokuratora Bilskiego. Ale jak tylko usłyszałam o nowej książce autorki, nie mogłam się doczekać kiedy ją przeczytam. Wiedziałam, że musi być dobra. Należę do ludzi, którzy nie umieją sobie dawkować książek, żeby dłużej je czytać. Tak mnie wciągnął ,,Szelest", że ledwie go zaczęłam a już skończyłam. Cóż taki typ człowieka, zostaje mi się tylko z tym pogodzić. A co mnie tak wciągnęło tym razem? O tym już za chwilę.

Detektyw Oskar Korda prowadzi sprawę morderstwa studentki dziennikarstwa. Dziewczyna została znaleziona w lesie, naga z podciętym gardłem. Wszystkie tropy prowadzą do nikąd. Żadnych śladów mordercy a jedynie co po sobie zostawił, to karta pamięci z tajemniczym filmikiem.

W tym samym czasie dziennikarka Alicja Grabska dostaje zlecenie, żeby napisać artykuł na temat aplikacji Place to Rest. To nowa apka, z którą bawi się młodzież, a zadaniem Alicji jest jej przetestowanie i zareklamowanie. Place to Rest prowadzi Alę w różne dziwne, mroczne i tajemnicze miejsca. Jednego dnia doprowadziła ją do ciała nastolatki, którą zamordowano w analogiczny sposób do kobiety sprzed kilku tygodni.

Alicja zaintrygowana swoim znaleziskiem zaczyna wraz z Oskarem prowadzić śledztwo, które wiedzie ich do mrocznych tajemnic przeszłości. Przeszłości ściśle związanej z samą Alicją Grabską.

Kim jest to morderca? Czym jest tajemnicza apka? Jaki związek to wszystko ma z Alicją Grabską?

Książka napisana jest w stylu autorki. Jak dla mnie bardzo fajny, który sprawia, że poszczególne strony pochłaniam w szybkim tempie. Akcja rozpoczyna się na samym początku, potem przyspiesza. Aura powieści staje się mroczna i tajemnicza a to wszystko podsycane jest delikatnie wątkiem erotycznym. Zakończenie było ciekawe, szczerze do końca nie wiedziałam kto i dlaczego zabił te dwie kobiety.

Cała fabuła książki kręci się wokół Alicji, bo odpowiedzi są schowanie w jej przeszłości, do której ona sama nie chce wracać. Ala jest młodą kobietą, ale w swoim życiu przeszła już sporo. To przeszłość ją ukształtowała i doprowadziła do miejsca, w którym się znajduje. Dlatego nie chce do niej wracać, a tak naprawdę to jedyny sposób, żeby schwytać mordercę. Co zrobi Ala? Sami już musicie o tym poczytać.

Nic już nie mogę więcej Wam napisać, bo musiałabym za dużo zdradzić z fabuły. Dlatego mogę jedynie polecić Wam tą pozycję. Nie będziecie żałować.

Polecam

Kup książkę Szelest

Kolory zła. Czerwień
Małgorzata Oliwia Sobczak0
Okładka ksiązki - Kolory zła. Czerwień

W połowie lat 90. w Sopocie dochodzi do tajemniczej zbrodni... Ginie dziewczyna, a jej ciało zostaje przez sprawcę nietypowo okaleczone. Osiemnaście lat...

Kolory zła. Czerń
Małgorzata Oliwia Sobczak0
Okładka ksiązki - Kolory zła. Czerń

II część bestsellerowej serii Małgorzaty Oliwii Sobczak "Kolory zła". Poprzednia książka autorki "Czerwień" uznana została za jeden z najważniejszych debiutów...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;