Szeptucha

Tom 1 cyklu Kwiat paproci

Nie przepadam za gatunkiem fantasy oraz science fiction. Z reguły był to gatunek, który omijałam szerokim łukiem i najzwyczajniej po niego w ogóle nie sięgałam. Do przeczytania „Szeptuchy” przekonało mnie jedynie to, że akcja książki dzieje się w Świętokrzyskim i Kielcach, które odwiedzam bez mała każdego dnia. Ponieważ lubię czytać książki, których akcja dzieje się w miejscach, które znam, stwierdził a co mi tam! Przeczytam, może nie będzie taka zła. Szczerze muszę przyznać, że nie żałuję czasu poświęconego na jej czytanie, a co więcej z pewnością skuszę na kolejne części, a nawet może na inne pozycje  z tego gatunku! To zdecydowanie był dobry wybór, aby przeczytać tą książkę.

Historia młodej Gosławy, która spełnia marzenia o byciu lekarzem i której życie wywraca się do góry nogami. Powoli zaczyna odkrywać tajemnice skrywane przed nią przez świat. Odkrywa również swoją wyjątkowość, a na drodze swego życia spotyka wielu ludzi. Jedni są jej przyjaźni, inni jedynie przyjaciół udają. Gosława jest bardzo sympatyczną i pozytywną bohaterką, której nie dało się nie obdarzyć sympatią. Ponadto moją sympatię podczas czytania skradła większość bohaterów. Zarówno przystojny i czarujący Mieszko, jak również tajemnicza Baba Jaga. Zwyczajne codzienne życie studentki medycyny, która zostaje siłą wysłana na praktyki u Szeptuchy zmienia się radykalnie. Mimo, iż praktyki zamierza odbyć jedynie z obowiązku dowiaduję się o sobie i swoim życiu rzeczy, których wolałaby nie wiedzieć.  Wywracają one jej świat do góry nogami, zupełnie zmieniają priorytety i zmuszają do robienia rzeczy, o których kiedyś nie przyszło jej w ogóle do głowy, że mogłaby je zrobić! W książce znalazło się miejsce na imprezowe życie nastolatków, naukę, a także miłosne rozterki bohaterów. Elementem, który bardzo przypadł mi do gustu było łączenie nowoczesności z dawnymi czasami, który w literaturze spotkałam po raz pierwszy.

Pierwszoosobowa narracja książki pomogła wczuć się w historię głównej bohaterki i pozwoliła mi przenieść się do jej świata. Podczas czytania książki zastanawiałam się, co ja bym zrobiła, gdyby to mnie spotkała taka historia. Utożsamiałam się z bohaterką, co jeszcze bardziej zaowocowało moją sympatią do książki. Jest idealna niezależnie od wieku czytelnia i jego preferencji literackich.

Zdecydowanie jest to książka, którą polecam każdemu. Zarówno fanom fantasy, jak również tym którzy za tym gatunkiem nie przepadają, bo jak się okazuję „Szeptucha” jest idealną pozycją do zmiany nastawienia do literackiego gatunku fantasy. Zdecydowanie zachęcam do lektury książki !

Informacje dodatkowe o Szeptucha:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2016-02-03
Dodał/a opinię: Małgorzata Styczeń

Zobacz opinie o książce Szeptucha

Kup książkę Szeptucha

O, cholera jasna! Poczułam, że robi mi się gorąco.
Jakiż on jest przystojny! To powinno być zabronione. Tacy mogą być tylko aktorzy i piosenkarze, których nie da się dotknąć.
Bo ja miałam wielką ochotę go dotknąć.

Każdy ma w sobie pierwiastek zła. Ludzie bez skazy nie istnieją.

Jaga. Kwiat Paproci 0,5. Audiobook
Katarzyna Berenika Miszczuk0
Okładka ksiązki - Jaga. Kwiat Paproci 0,5. Audiobook

Pewna młoda szeptucha zupełnie inaczej wyobrażała sobie objęcie swojej pierwszej praktyki. Wiedziała, że w chatce babci Radomiły, poprzedniej bielińskiej...

Tajemnica domu w Bielinach
Katarzyna Berenika Miszczuk0
Okładka ksiązki - Tajemnica domu w Bielinach

Pierwsza książka dla dzieci napisana przez autorkę słowiańskich bestsellerów! "Kwiat paproci" dla młodszych czytelników. Bohaterowie słowiańscy powracają...