Sztuka uwodzenia

Tom 3 cyklu On Dublin Street
Samantha Young jest Szkotką, ale i poczytną pisarką. Na swoim koncie ma takie bestsellery jak "Wbrew zasadom" (miałam już okazję wam polecać), "Wszystkie odcienie pożądania".
Za powieść "Wbrew zasadom" została nominowana do Goodreads Choise Award. Jej powieści wydano aż w 25-ciu krajach.
"Sztuka uwodzenia" jest trzecią pozycją, która ukazała się na polskim rynku wydawniczym. Podobnie, jak w przypadku jej poprzedniczek, pozycja ta oscyluje wokół tematyki romantycznej i seksualności bohaterów.
Jak to bywa w tego typach powieści, głównych bohaterów mamy dwójkę. Ją i jego.
Ona, Olivia, kobieta płochliwa, niepewna swojej wartości, nie potrafiąca wkroczyć pewniej na grunty relacji damsko-męskie.
Olivia, mieszkała a Stanach Zjednoczonych. Jednak okoliczności sprawiają, że bohaterka przeprowadza się do Europy, do Szkocji.
Kobiecie  w oko "wpada" przystojny doktorant. Ale nawet w stosunku do niego Olivia nie potrafi pokonać swoich kompleksów i zwrócić na siebie uwagę.
Olivia świadoma bariery, zbudowanej z lęku, nieśmiałości, marzy, by się przełamać i móc odważniej zawalczyć o szczęście, również  sferze uczuciowej.
Olivia poznaje "lovelasa' , swobodnego, pewnego swojego uroku osobistego Nate Sawyera. Mężczyzna na swoim koncie ma wiele związków, o charakterze intensywnym, ale jednocześnie krótkotrwałym.
Jednakże Nate ceni przyjaźń. Gdy Olivia zwraca się do niego z prośbą, by zdradził jej swoje tajniki udanego flirtu.
Jak łatwo się domyślić między bohaterami zaczyna iskrzyć. Lecz nawiązujący się romans nie jest łatwy, choć jest bardzo przyjemny i bogaty  w udany seks.
Nate swoim tajemniczym podejściem i skrywaną kwestią z przeszłości całą zażyłość psuje. Odchodzi. Potem wraca, ale czy Olivia będzie na niego czekać?
Książka bardzo mi się spodobała.  Plastyczny język, ciekawa kreacja bohaterów i intrygująca fabuła wciągają z niemałą siłą. Czytelnik podczas lektury dozna dużo niezapomnianych emocji, silnych i skrajnych uczuć, które wylewają się z każdej strony. Skomplikowana relacja bohaterów została  świetnie i w interesujący sposób pokazana.
"Sztukę uwodzenia" wchłonęłam  w zastraszającym tempie. Od pierwszego rozdziału się wciągnęłam. Zamknęłam się w pokoju i oddałam się lekturze.   To niezwykle seksowna pozycja. Pikantne sceny przyspieszają bicie serca. Urzekła mnie główna bohaterka. Frapująca jest jej podróż ku znalezieniu wewnętrznego "ja".
Prawda, jest to powieść erotyczna. Jednakże oprócz seksualności, egzaltowania swoich pragnień oraz doznań nie jest walorem dominującym. Tło obyczajowe spójnie współgra z erotyzmem, tworząc wciągającą interesującą całość.
Jest to książka o poszukiwaniach, marzeniach, seksie, miłości, trudnych podwalinach stałego, mocnego związku. Jest to powieść skierowana głównie do kobiet, do odbiorców, którzy lubią połączenie obyczajowości z intymnością oraz dramatyzmem.Polecam serdecznie.

Informacje dodatkowe o Sztuka uwodzenia:

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2014-06-18
ISBN: 978-83-7778-778-6
Tytuł oryginału: Before Jamaica Lane
Tłumaczenie: Ewa Ciszkowska
Dodał/a opinię: figlarna24

Zobacz opinie o książce Sztuka uwodzenia

Kup książkę Sztuka uwodzenia

Wszystkie odcienie pożądania
Samantha Young0
Okładka ksiązki - Wszystkie odcienie pożądania

Johanna Walker przywykła do tego, że zawsze nad wszystkim panuje. Do momentu, gdy na horyzoncie pojawi się mężczyzna, który sprawi, że Jo zacznie...

Jutro będziesz mój
Samantha Young0
Okładka ksiązki - Jutro będziesz mój

Posiadłość Ardnoch jest bezpieczną przystanią sławnych i bogatych. Dla ludzi spoza wyższych sfer jest niedostępna i równie tajemnicza, co jej właściciel...