Tajemnica biblioteki

Tom 13 cyklu Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai

Na dzień przed Świętem Wniebowstąpienia Lasse i Maja z okien drugiego piętra sklepu jubilerskiego obserwują bibliotekę. Ich Biuro Detektywistyczne otrzymało bowiem zlecenie od samego komisarza policji. Kilka dni wcześniej ze zbiorów miejscowej biblioteki zniknęła bardzo cenna książka. Nie wolno jej pożyczać, jest przechowywana w podziemiach, w zbiorach czytelni naukowej a alarm zawiódł.

Biblioteka jest zamykana o osiemnastej i właśnie wtedy wychodzi z niej troje podejrzanych, to znaczy czytelników - pastor, elektryk oraz starsza pani. Chwilę później wybiega bibliotekarka - Karin Falk - i krzyczy, iż zginęła kolejna książka. Czy dzieciaki po raz kolejny odkryją prawdę?

Jakże bliska każdemu molowi tematyka - biblioteka, książki, raj :) Najpierw odgadłam w jaki sposób złodziejowi udało się przechytrzyć bramkę z alarmem, dopiero potem zaczęłam kombinować kto nim jest. Jednak motywu kradzieży nie odgadłam - bombowy pomysł!

Informacje dodatkowe o Tajemnica biblioteki:

Wydawnictwo: Zakamarki
Data wydania: 2011-03-01
Tytuł oryginału: Biblioteksmysteriet
Tłumaczenie: Barbara Gawryluk
Dodał/a opinię: ejotek

Zobacz opinie o książce Tajemnica biblioteki

Kup książkę Tajemnica biblioteki

Tajemnica meczu
Karl Martin Widmark, Helena Willis0
Okładka ksiązki - Tajemnica meczu

Jak co roku w Valleby rozgrywany jest bardzo ważny mecz. Czy drużynie Valleby tym razem uda się pokonać drużynę miasta Sandby? Srebrny puchar błyszczy...