Tajemnica Lost Lake

Niedawno przeniosłam się w czasie do okresu młodzieńczego, kiedy z wielkim zapałem i fascynacją czytałam książki przygodowe z magicznymi motywami. Tę sentymentalną podróż odbyłam dzięki książce skierowanej do młodzieży: "Tajemnica Lost Lake".

Nie będę ukrywać, że do jej lektury zdecydowanie skusiła mnie okładka! Tajemnicza, pełna detali i bardzo klimatyczna. Gdy przeczytałam opis, poczułam, że właśnie teraz potrzebuję takiej historii, która przywoła miłe wspomnienia z minionych, beztroskich lat. Już po pierwszych rozdziałach wiedziałam, że zatopię się w tej historii bez reszty – nie myliłam się. Książka została napisana bardzo obrazowym i zrozumiałym językiem, a sposób w jaki autorka zbudowała napięcie i wykreowała bohaterów, nadała tej historii wyjątkowy charakter.

Fabuła „Tajemnicy Lost Lake”, została oparta na historii poróżnionych sióstr, owiana duchami dawnych mieszkańców, krążących legendach i wątku kryminalnym. Niepowtarzalny klimat starej biblioteki, niewyjaśnione zniknięcia, czy motyw książki w książce, uczynił tę opowieść magiczną i bogatą w dreszczyk emocji. Dobrze było ją przeczytać!

Informacje dodatkowe o Tajemnica Lost Lake:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie