Tajemnica Lost Lake

Okładka jest przecudowna, jestem w niej zakochana po uszy !

Tajemnica Lost Lake opowiada o dziewczynce o imieniu Fiona. Razem z rodziną (ku jej niezadowoleniu) przeprowadza się do tytułowego miasteczka Lost Lake. Musiała się przeprowadzić ze względu na swoją siostrę Arden. Dziewczynki nie dogadują się ze sobą i ponadto Fiona czuje, że Arden dla rodziców jest ważniejsza. Próbując sobie poradzić z sytuacja Fiona znajduje bibliotekę w miasteczku, a w niej przypadkowo trafia na tajemniczą książkę. Uwielbia czytać, wiec wciąga się w historię całą sobą. Książka opowiada o dwóch siostrach i o późniejszym zaginięciu jednej z nich. Fiona dostrzega pewne powiązania z książką, a wokół niej zaczynają się dziać dziwne rzeczy…

Bardzo mi się podobała historia Tajemnicy Lost Lake. Tytułowa tajemnica była interesująca i długo trzymała w niepewności. Fiona jest bardzo rzeczywista, jej uczucia jako młodszej siostry nie są przesadzone. Autorka wprowadza czytelnika w stan, w którym nie jest on pewny czy dzieją się rzeczy nadnaturalne czy jednak nie. Ciekawym zabiegiem jest to, że czytamy razem z Fiona historię dwóch sióstr, wiec mamy książkę w książce. Przejścia między obiema opowieściami są płynne i bardzo ciekawe.

Jedynie pod sam koniec opowieści miałam poczucie, ze wydarzenia dzieją się za szybko. Przekaz końcowy byłby lepszy i bardziej emocjonalny, gdyby akcja tak nie przyspieszyła. Miałam niedosyt.

Bardzo polecam po sięgniecie po tę książkę. Każda osoba, która kocha książki jak Fiona wciągnie się w historię Tajemnicy Lost Lake. Ponadto polecam sięgnąć po tę książkę osobom które mają rodzeństwo, myślę, że jedni się utożsamią z bohaterką, a inni bardziej zrozumieją swoich młodszych braci i siostry 😊

Informacje dodatkowe o Tajemnica Lost Lake:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie